Dodaj ogłoszenie o pracy


Wyższy moduł HRM Asseco usprawnia organizację pracy

Nowa wersja oprogramowania klasy HRM firmy Asseco Business Solutions pozwala na wydajne zarządzanie kadrami, naliczanie płac oraz generowanie deklaracji, list i raportów kadrowo-płacowych.

 

System jest na bieżąco dostosowywany do obowiązującego prawa, a jednocześnie posiada całą gamę narzędzi konfiguracyjnych oraz parametrów pozwalających dopasować funkcjonalności do indywidualnych potrzeb firmy. Na wdrożenie nowej wersji systemu do zarządzanie zasobami ludzkimi zdecydowała się firma Karlik Elektrotechnik Sp. z o. o., ogólnopolski producent osprzętu elektroinstalacyjnego. Dzięki czemu firma zyskała nowe funkcjonalności, które wspomagają takie obszary działania przedsiębiorstwa, jak naliczanie wynagrodzeń, monitorowanie czasu pracy oraz obsługa umów o pracę.
Aktualizacja systemu umożliwiła przede wszystkim usprawnienie procesu obsługi wynagradzania pracowników. Elementy wynagrodzeń są obecnie automatycznie pobierane z modułu produkcyjnego. Wynagrodzenie akordowe naliczane są zaś na podstawie zrealizowanej produkcji i przypisanych stawek. Ponadto znacznie skrócił się czas przygotowania listy płac.

 

W ramach implementacji skonsolidowana została także rejestracja czasu pracy, co jest bardzo istotne dla rozliczania pracowników godzinowych, czy też pracowników sezonowych. Czas pracy zarejestrowany przy produkcji jest przekazywany do modułu kadrowego i na tej podstawie następują dalsze rozliczenia. Uruchomiony został również moduł obsługi umów bezosobowych (umowy zlecenia).
Korzyści płynące z oszczędności czasu pracowników działu kadr oraz optymalizacji zarządzania danymi, w końcowym efekcie przynoszą redukcję kosztów działalności biznesowej.

System jest na bieżąco dostosowywany do obowiązującego prawa, a jednocześnie posiada całą gamę narzędzi konfiguracyjnych oraz parametrów pozwalających dopasować funkcjonalności do indywidualnych potrzeb firmy.
(źr. Asseco Business Solutions S.A.)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.