Dodaj ogłoszenie o pracy


Forum Logistyki Wincanton już po raz siódmy!

Wincanton, wiodący w Europie twórca i dostawca zaawansowanych usług z zakresu łańcucha dostaw, już po raz siódmy będzie gospodarzem warsztatów Forum Logistyki Wincanton, które 13 kwietnia odbędą się w Warszawie. Tym razem specjaliści
ds. logistyki z całej Polski oraz regionu Europy Środkowo-Wschodniej, spotkają się pod hasłem „Optymalizacja kosztów a efektywność i jakość obsługi – jak to osiągnąć?” Całość warsztatów za pośrednictwem internetu będzie transmitowana na partnerskie uczelnie wyższe. Forum Logistyki Wincanton, jest cyklicznym wydarzeniem branżowym odbywającym się
w formie warsztatów i ma na celu wymianę doświadczeń. Tegoroczne warsztaty mają szczególny charakter, gdyż do Warszawy zaproszeni zostali nie tylko decydenci i menedżerowie z firm z całej Polski, ale także z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Uczestnicy spotkania przy wsparciu ekspertów będą zastanawiać się nad tym, jak zoptymalizować koszty przy jednoczesnym zachowaniu efektywności i jakości obsługi. Inicjatywa skierowana jest do firm korzystających z outsourcingu usług logistycznych,
jak i tych, które prowadzą tego typu działania wewnętrznie. VII edycja Forum Logistyki Wincanton odbędzie się 13 kwietnia w Hotelu InterContinental w Warszawie. Podobnie jak w zeszłym roku, o wysoki poziom merytoryczny wydarzenia zadba Rada Naukowa Forum Logistyki Wincanton, reprezentowana przez prof. UE dr hab. Danutę Kisperską-Moroń z Katedry Logistyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz prof. zw. dr hab. Włodzimierza Rydzykowskiego, Kierownika Katedry Polityki Transportowej Uniwersytetu Gdańskiego, który będzie również moderatorem wydarzenia.
Całodzienne spotkanie rozpocznie się sesją plenarną, a następnie uczestnicy wezmą udział w interaktywnym panelu. Eksperci oraz praktycy, przedstawią wiele interesujących prezentacji odnoszących się do zagadnień z branży TSL. Uczestnicy Warsztatów będą mogli dowiedzieć się między innymi jakie są nowoczesne formy współpracy logistycznej z dużymi sieciami, jak optymalizować koszty poprzez działania proekologiczne czy też jak wygląda outsourcing usług logistycznych w cyklu koniunktury. Dodatkowo tegoroczne Forum Logistyki Wincanton będzie transmitowane „na żywo” za pośrednictwem internetu do szkół wyższych. Wśród nich znalazły się Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz uczelnie, których studenci byli laureatami zeszłorocznej edycji konkursu ALL Wincanton (Akademicka Liga Logistyków Wincanton).
Patronat honorowy nad Warsztatami Forum Logistyki Wincanton objęła Brytyjsko-Polska Izba Handlowa (British Polish Chaber of Commerce), a patronatu medialnego udzieliło wiele mediów: dziennik Rzeczpospolita, czasopisma MBA MANAGER, Logistyka, Magazynowanie i Dystrybucja, Gazeta Transportowa, Top Logistyk z portalem logistyczny.com.
Szczegółowe informacje na temat tegorocznej edycji Forum Logistyki Wincanton dostępne są na stronie www.warsztatyflw.pl
Wincanton to wiodący w Europie twórca i dostawca zaawansowanych usług z zakresu łańcucha dostaw. Firma zatrudnia w Europie 28 000 osób. Roczne przychody wynoszą ponad 2,18 mld funtów/2,47 mld euro. Firma oferuje szeroki zakres usług, dzięki którym Klienci mogą zoptymalizować swoje operacje logistyczne na poziomie lokalnym, krajowym i regionalnym.
Wincanton koncentruje się na osiągnięciu doskonałości operacyjnej. Stale dąży do przywództwa w zakresie oferowania najwyższej wartości i doskonałych produktów dzięki dokładnemu zrozumieniu potrzeb nabywców. W rezultacie firma oferuje rozwiązania, które pozwalają Klientom skoncentrować się na podstawowej działalności. Potrzeby Klientów w zakresie magazynowania są zaspokajane
za pomocą rozwiązań dedykowanych, współużytkowanych oraz sieci magazynów, zaś w ramach usług transportowych, firma wykorzystuje transport drogowy, kolejowy, morski lub intermodalny.
Wśród Klientów firmy znajduje się wiele wiodących firm na świecie. Wincanton posiada doświadczenie w zakresie obsługi wielu branż, w tym motoryzacyjnej, chemicznej, dóbr konsumpcyjnych, budowlanej, obronnej, spożywczej, zaawansowanych technologii, przemysłu, energetyki, branży naftowej oraz handlu detalicznego. Więcej informacji o osiągnięciach i kompetencjach Wincanton znajdą Państwo na stronie internetowej firmy www.wincanton.co.uk ; www.wincanton.pl
(źr. Wincanton)



czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.