Dodaj ogłoszenie o pracy


Young European Truck Driver 2014 - szósta edycja

Już po raz szósty Scania poszukuje najlepszego młodego kierowcy samochodu ciężarowego, który będzie reprezentował Polskę w Wielkim Finale Europejskim organizowanym we wrześniu w Szwecji i zawalczy o główną nagrodę – nową Scania Streamline.
Konkurs Kierowców Scania odbędzie się w tym roku w 40 krajach na całym świecie, według przewidywań ponad 85 tys. młodych kierowców zgłosi się aby zawalczyć o prestiżowy tytuł oraz nagrodę główną – nową Scania Streamline o wartości 100 tys. euro.
Konkurs Scania YETD to niezwykłe emocje, adrenalina i rywalizacja ale również okazja do podniesienia rangi zawodu kierowcy poprzez zaprezentowanie opinii publicznej i mediom umiejętności, możliwości i profesjonalizmu polskich kierowców.

Kto może wziąć udział?
Do konkursu mogą aplikować młodzi kierowcy, którzy nie ukończyli 35 roku życia wypełniając formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej www.scania.pl/yetd2014 oraz dostępny w serwisach Scania w całej Polsce.
Formularze mogą być przesyłane do dnia 30 kwietnia 2014 roku.
Scania oczekuje na kierowców, którzy następujące kryteria. Po pierwsze urodzili się w 1979 r. i później, maja kategorię prawa jazdy C+E i są obywatelami Polski.
Pierwszy etap konkursu stanowią eliminacje regionalne, które wyłonią 10. reprezentantów regionów, którzy spotkają się na finale krajowym rozgrywanym podczas Pomorskiej Miss Scania w Gdańsku w dniach 29-30 sierpnia 2014 roku.  Konkurencje konkursowe będą prawdziwym sprawdzianem umiejętności z zakresu jazdy defensywnej, jazdy ekonomicznej, precyzji na placu manewrowym oraz wiedzy teoretycznej.

Eliminacje regionalne YETD 2014 w Polsce odbywać się będą u dilerów Scania zgodnie z następującym harmonogramem:
17 maja 2014 – Nadarzyn oraz Olsztyn
24 maja 2014 – Lublin oraz Bydgoszcz
31 maja 2014 – Kielce oraz Koszalin
07 czerwca 2014 – Gliwice oraz Zielona Góra
14 czerwca 2014 – Opole oraz Łódź
Finał krajowy odbędzie się 29-31 sierpnia 2014 r. w Gdańsku, a finał europejski 12-13 września w Södertälje - Szwecja w siedzibie centrali firmy Scania.
rak za info Scania

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.