Dodaj ogłoszenie o pracy


Emirates SkyCargo - rok na plusie

Emirates SkyCargo, jeden z największych i najszybciej rozwijających się lotniczych przewoźników cargo na świecie, zakończył kolejny rok pełen sukcesów i niezwykłych osiągnięć.
W 2013 roku Emirates SkyCargo powiększył swoją siatkę połączeń, otwierając cztery nowe kierunki cargo, rozpoczynając od Hanoi w Wietnamie 6 lutego, Chicago w USA 3 marca, Kano w Nigerii 4 października oraz Quito w Ekwadorze 3 grudnia. SkyCargo rozpoczął również obsługę na trasach do Warszawy, Algieru, Hanedy, Sztokholmu, Clark, Konakry, Sijalkot i Kabulu, oferując przewóz towarów w lukach bagażowych na tych ośmiu nowych trasach pasażerskich.

W ramach wsparcia rozwoju siatki połączeń Emirates Sky Cargo powiększył w 2013 roku swoją flotę, dodając do niej trzy nowe Boeingi 777 Freighter. Obecnie przewoźnik ma 12 frachtowców – 10 B777 F oraz dwa B747-400 ERF, które obsługują 43 kierunki na całym świecie.
W marcu 2013 roku frachtowa jednostka Emirates umocniła swoją usługę Cool Chain Premium Service, rozpoczynając współpracę z nowym dostawcą rozwiązań z zakresu łańcucha chłodniczego - CSafe. W 2013 roku SkyCargo przewiózł ponad 4000 ton wrażliwych na temperaturę produktów, w tym farmaceutyków, właśnie dzięki swojej usłudze Cool Chain Premium Service.
Wraz z rozpoczęciem sojuszu pomiędzy Emirates i Qantas w marcu 2013 r., Emirates SkyCargo oraz Qantas Freight rozpoczęły współpracę w zakresie przewozów cargo na połączeniach pasażerskich, oferując transport towarów do łącznie ponad 200 portów lotniczych na 6 kontynentach.

W kwietniu 2013 roku Emirates SkyCargo został pierwszym przewoźnikiem, który wprowadził elektroniczne lotnicze listy przewozowe (Electronic-Air Waybill - e-AWB) w ramach ratyfikowanych niedawno przez branżę wielostronnych standardów e-AWB. Tym samym przewoźnik po raz kolejny umocnił swoją pozycję lidera branży we wdrażaniu najnowszych rozwiązań.
W ciągu roku Emirates SkyCargo zawarł ponad 190 globalnych i lokalnych dwustronnych i wielostronnych umów e-AWB z klientami w celu wspierania przejścia z papierowych lotniczych listów przewozowych (AWB) do ich elektronicznych odpowiedników.
-------
Przypomnijmy, że w maju 2013 roku Grupa Emirates, w skład której wchodzi SkyCargo, ogłosiła swoje roczne wyniki. Przychód Emirates SkyCargo po raz pierwszy przekroczył granicę 10 mld AED, osiągając poziom 10,3 mld AED (2,8 mld USD), co stanowiło wzrost o 8 procent w stosunku do poprzedniego roku finansowego. Tonaż Emirates SkyCargo wzrósł o 16%, osiągając imponujący poziom 2,1 mld ton, pomimo tendencji zniżkowej panującej na rynku lotniczych przewozów frachtowych.
Przewoźnik przetransportował 2,1 mln ton ładunków w ramach swojej siatki połączeń w roku finansowym 2012-13 i zajął pierwsze miejsce wśród najlepszych linii lotniczych pod kątem frachtowych tono-kilometrów przewiezionych globalnie według najnowszych statystyk World Airline Transport opublikowanych przez IATA.
W 2014 roku wszystkie operacje Emirates SkyCargo zostaną przeniesione na Międzynarodowe Lotnisko Dubai World Central Al Maktoum, które stanie się nowym domem frachtowego przewoźnika już od kwietnia. Po zakończeniu pierwszego etapu, a następnie instalacji systemu przeładunkowego i wyposażeniu wnętrz w kwietniu 2014 roku i pełnym zakończeniu prac w połowie września, terminal będzie przystosowany do przyjęcia 700 tysięcy ton ładunków z możliwością powiększenia pojemności o dodatkowe 300 tysięcy ton w drugiej fazie.

rak za info Emirates

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.