Dodaj ogłoszenie o pracy


Białoruś będzie przestrzegać postanowień Konwencji TIR z 1975 r

Takie oświadczenie złożył wiceprzewodniczący Państwowego Komitetu Celnego Republiki Białoruś, który dodała jednocześnie, że RB nie ma podstaw, by nie uznawać postanowień Konwencji TIR. Stwierdził też, że zmniejsza się udział przewozów towarów na podstawie międzynarodowej procedury tranzytowej. W ciągu pierwszych 9 miesięcy 2013 r. 52% wszystkich przewozów w Białorusi odbywało się na podstawie procedury wewnątrzkrajowej. Na podstawie międzynarodowej procedury tranzytowej odbywa się natomiast większość przewozów towarów w kierunku Rosji (80% wszystkich przewozów).

Przypomnijmy, że w lipcu 2013 r. Rosja podjęła decyzję o zmianie warunków przyjmowania do oclenia przez rosyjskie służby celne towarów przewożonych na podstawie karnetów TIR.
Oznacza to, że od dnia 14 sierpnia 2013 r. FR może stosować na swoim terytorium własne procedury tranzytowe, zgodnie z którymi służby celne nie muszą uznawać karnetów TIR wystawionych na podstawie konwencji z 1975 r. W oficjalnej wersji spowodowane to zostało m.in. zadłużeniem stowarzyszeń rosyjskich przewoźników wobec federalnego budżetu. 

rak za info WPHI w Mińsku

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.