Dodaj ogłoszenie o pracy


Rozwiązania Transics do zarządzania transportem przejęte przez Wolters Kluwer TS

Wolters Kluwer Transport Services - firma specjalizująca się w rozwiązaniach sieciowych dla firm logistycznych i transportowych, ogłosiła przejęcie rozwiązania TAS (Transics Administrative Software) od firmy Transics International NV, oferującej zaawansowane systemy do zarządzania transportem dla sektora TSL.

 

Przejęcie rozwiązania TAS umożliwi rozszerzenie oferowanych dla sektora TSL rozwiązań: Teleroute, Tivios oraz Transwide. Dzięki tej transakcji firma zyska obszerną bazę klientów oraz nowoczesny system do zarządzania transportem, który uzupełni jej dotychczasową ofertę dla rynku logistyczno-transportowego. Sprzedaż oferowanych w krajach Beneluksu rozwiązań TAS pozwoli firmie Transics skupić się na swojej działalności podstawowej, jaką jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań telematycznych dla sektora TSL.

TAS to system do zarządzania transportem klasy TMS (Transport Management System), który pozwala optymalizować proces planowania transportu i efektywnie administrować zleceniami transportowymi na każdym etapie ich realizacji. Dzięki przejęciu działu TAS przez Wolters Kluwer Transport Services, dotychczasowi klienci Transics będą mogli skorzystać z  nowych funkcjonalności systemu, jakie umożliwi połączenie TAS z rozwiązaniami Teleroute, Tivios oraz Transwide.

Podobnie jak Transics, Wolters Kluwer Transport Services skupia się na rozwoju produktów, które pomagają optymalizować działalność i zwiększać zyski przewoźnikom. Transakcja miała miejsce 1 lipca 2011 roku w belgijskim Ypres. Wolters Kluwer, za rozwiązanie TAS, zapłaci firmie Transics 3,5 mln euro.
(źr. Wolter Kluwer)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.