Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowe połączenie morskie: Hongkong-Gdańsk

Rohlig Suus Logistics uruchomił kolejną bezpośrednią linię drobnicową do Gdańska, obejmującą 7 portów w południowo-zachodnich Chinach. Przesyłki są konsolidowane w Hongkongu. Połączenie na trasie Hongkong-Gdańsk realizowane jest raz w tygodniu - w niedzielę. Produkt w pełni opiera się o serwis organizowany przez operatora, dzięki czemu klienci zyskują gwarancję miejsca, stawki i wypłynięcia. Transit time z Hongkongu do Gdańska wynosi 32 dni.

Hongkong jest terminalem zbiorczym, do którego trafiają ładunki z 6 portów chińskich: Xiamen, Qingdao, Tianjin, Fuzhou, Dalian oraz Kaohsiung na Tajwanie. Po konsolidacji towarów, statek wypływa bezpośrednio do Gdańska.
Podobny typ połączenia operator realizuje już na trasie z Hongkongu do Hamburga. Zwykle jest to serwis mniej konkurencyjny cenowo, jednak jego przewagą jest krótszy transit time, jak również może różnić się formalnościami celno-podatkowymi w zależności do bieżących potrzeb klienta.
Rohlig Suus Logistics ma już w swojej ofercie inne regularne połączenia, np. na trasie z Szanghaju, Ningbo i Yantian do Hamburga i Gdańska.
rak za info pr

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.