Dodaj ogłoszenie o pracy


Jeździsz na/przez Ukrainę przeczytaj

Rząd Ukrainy zatwierdził zasady potwierdzania dostatecznego zabezpieczenia finansowego obcokrajowców i osób bez obywatelstwa na wjazd na Ukrainę, pobytu na terytorium kraju i tranzytowego przejazdu oraz wyjazdu poza jej granicę, a także metodę określania wysokości takiego zabezpieczenia.
Powyższe zasady nie dotyczą obcokrajowców i osób bez obywatelstwa stale zamieszkujących na Ukrainie; osób wymienionych w ust.4 i 5 art. 16 Ustawy Ukrainy „O statusie prawnym obcokrajowców i osób bez obywatelstwa"; obcokrajowców i osób bez obywatelstwa, których dotyczy Ustawa Ukrainy „O uchodźcach i osobach potrzebujących dodatkowej lub czasowej ochrony".
Dokument zakłada, iż obcokrajowcy i osoby bez obywatelstwa w celu wjazdu na Ukrainę, pobytu na terytorium Ukrainy, tranzytowego przejazdu przez jej terytorium oraz wyjazdu poza jej granicę do innego państwa, w przypadku, gdy inaczej nie przewidziano prawem, powinni posiadać środki w wysokości dwudziestokrotności kosztów utrzymania na jedną osobę w przeliczeniu na miesiąc, określonych na Ukrainie na dzień ich wjazdu na Ukrainę.
W przypadku, jeżeli termin pobytu obcokrajowcy lub osoby bez obywatelstwa wynosi mniej /lub więcej niż miesiąc, zaznaczona kwota obliczana jest wg specjalnej formuły.
Posiadanie dostatecznego zabezpieczenia finansowego określane jest poprzez:
- wizualną kontrolę posiadania przez obcokrajowców i osób bez obywatelstwa środków w walucie narodowej Ukrainy lub wymienialnej wg kursu Narodowego Banku Ukrainy na dzień wjazdu na Ukrainę;
- sprawdzenie dokumentu, w którym zaznaczona jest kwota środków oraz na podstawie którego można uzyskać środki za pośrednictwem instytucji bankowej na Ukrainie;
- wizualnej kontroli karty płatniczej międzynarodowych systemów płatniczych i sprawdzenie wyciągu z osobistego rachunku bankowego wnioskodawcy, potwierdzającego posiadanie środków (wyciąg z bankomatu);
- sprawdzenie dokumentu potwierdzającego rezerwację lub zapłatę za  nocleg i wyżywienie na Ukrainie;
- sprawdzenie umowy na obsługę turystyczną (wauczer);
- sprawdzenie pisma gwarancyjnego strony przyjmującej obcokrajowca lub osoby bez obywatelstwa o przyjęciu zobowiązań związanych z opłatą wszystkich kosztów obcokrajowca lub osoby bez obywatelstwa związanych z jego pobytem na terytorium Ukrainy oraz wyjazdem poza jej granicę;
- kontrolę biletu na przejazd do państwa przynależności lub państwa stałego miejsca zamieszkania lub państwa trzeciego z podanym dniem.

za info WPHI w Kijowie

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.