Dodaj ogłoszenie o pracy


Działa CSR poprzez zmniejszenie zużycia paliwa - UPS uzyskuje coraz lepszą wydajność

W 2010 r. firma zmniejszyła ilość przebytych tras o 102  mln km - wynika z publikacji najnowszego wydania corocznego Raportu Zrównoważonego Rozwoju. UPS podał, że po raz kolejny udało się ograniczyć ilość paliwa zużywaną na dostarczenie 1 przesyłki w USA.

 

Mimo, że liczba przewiezionych przesyłek w USA wzrosła w 2010 r. o 1,8 proc. w porównaniu z 2009 r., to firmie udało się zredukować ilość paliwa zużytego na dostawę 1 przesyłki o 3,3 proc. Firma przypisuje tę poprawę dostosowaniu odpowiednich rodzajów pojazdów do konkretnych tras, wykorzystaniu technologii pozwalających zminimalizować liczbę przebytych kilometrów oraz edukacji kierowców w zakresie tego jak ich zachowania mogą wpłynąć na zużycie paliwa. Nowoczesne technologie pozwoliły zmniejszyć ilość przebytych tras o ponad 102 mln km w 2010 roku, co przekłada się na poziom emisji niższy o 68 tys. ton metrycznych. Dystans ten odpowiada 251 987 podróżom do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. 

 

Nowy raport zwraca uwagę na sposoby, w jaki technologie stosowane przez UPS pozwalają zredukować zużycie paliwa:
- Technologia wyznaczania tras, która umożliwia ograniczenie liczby przebytych kilometrów.
- Optymalizacja ładunków, dzięki której większa liczba przesyłek dostarczana jest przy wykorzystaniu mniejszej liczby pojazdów.
- Telematyka, która pozwala uzyskać dane o osiągach mechanicznych pojazdu oraz trasie pokonywanej przez kierowcę i jego zachowaniu w trakcie prowadzenia pojazdu. Telematyka pozwoliła w 2010 r. zaoszczędzić 15,4 mln minut pracy silnika w czasie gdy pojazd się nie poruszał.

Na przykład jednym z naszych wskaźników jest »liczba zatrzymań na milę«, który mierzy zdolność do dostarczania większej liczby przesyłek przy mniejszej liczbie rozruchów silnika. Wzrost liczby zatrzymań na milę o zaledwie 0,01 proc. w 2010 r. odpowiadał skróceniu tras o 14,7 mln km.


 
W tegorocznym raporcie UPS rozszerzył zakres sprawozdań w kilku obszarach. Szczegółowo przedstawiono dane na temat wykorzystania wody, emisji z Zakresu 3, finansowej wartości rzeczowych darowizn na cele charytatywne w postaci usług przewozowych, offsetowych zakupów emisji węgla oraz długofalowej strategii „odwęglania”. Wśród innych istotnych informacji zawartych w raporcie można przeczytać, że:
- Od 2000 r. flota pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi i wykorzystujących zaawansowane technologie pokonała 320 mln km.
- Ponad 5289 pracowników należy obecnie do Honorowego Kręgu UPS (UPS Circle of Honor), zrzeszającego kierowców, którzy przez 25 lat pracy nie mieli ani jednego wypadku z ich winy. Razem kierowcy ci przebyli 8 mld km, co odpowiada okrążeniu Ziemi 188 000 razy.
- Całkowita wartość grantów przekazanych w 2010 r. na cele charytatywne wyniosła 97,1 mln USD.
- W 2010 r. pracownicy wykonali 1,2 mln godzin pracy  wolontariackiej.

Po raz pierwszy stan gazów cieplarnianych firmy UPS (bezpośredni i pośredni) został zweryfikowany i certyfikowany przez strony trzecie.

Raport zrównoważonego rozwoju przedstawia metody wspierania przez UPS wartości społecznych, środowiskowych i ekonomicznych – nie tylko dzisiaj, ale także w dającej się przewidzieć przyszłości – dodał prezes i dyrektor generalny UPS Scott Davis.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.