Dodaj ogłoszenie o pracy


Samsung, logistyka odwrócona i paczkomaty

Grupa Integer.pl – właściciel największej na świecie sieci Paczkomatów InPost – sfinalizowała strategiczne, globalne porozumienie z Samsungiem. Wraz z zakończeniem programu pilotażowego, Paczkomaty InPost realizują stałe działania logistyczne dla napraw gwarancyjnych sprzętu Samsunga. Nawiązane partnerstwo to przykład stosowanej przez Paczkomaty InPost logistyki odwróconej – umożliwiającej łatwą i szybką obsługę zwrotów, wymian oraz reklamacji towarów. Wprowadzona usługa jest bezpłatna dla wszystkich klientów Samsunga.

Współpraca lidera branży elektronicznej z rewolucyjnymi urządzeniami do nadawania i odbierania przesyłek to rezultat pozytywnej oceny dla – trwającego od listopada 2012 roku – etapu pilotażu na wybranym asortymencie Samsunga. Dzięki kooperacji, użytkownicy produktów marki Samsung, mogą w prosty sposób przekazać sprzęt do naprawy za pośrednictwem Paczkomatów InPost – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodni i bez konieczności oczekiwania na kuriera.
Dzięki kooperacji – wystarczające jest przeprowadzenie krótkiej rozmowy telefonicznej z Centrum Obsługi Samsunga, aby użytkownik otrzymał sms z kodem uprawniającym do nadania reklamowanego towaru w jednym z  Paczkomatów InPost. Przesłanie sprzętu za pośrednictwem Paczkomatu jest bezpłatne i nie wymaga adresowania przesyłki. Co więcej, system monitoringu i nagrania video pozwala śledzić każdy etap przesyłki, co dodatkowo zabezpiecza oddawany produkt.

- Zakończony program pilotażu potwierdził, że obsługa logistyczna napraw gwarancyjnych sprzętu Samsunga przez Paczkomaty InPost znacząco zwiększa satysfakcję naszych klientów i skraca czas konieczny do realizacji naprawy gwarancyjnej – mówi Konrad Szewczak, service administration systems development specialist, Samsung Polska.
- Już kilka minut po telefonie do Centrum Obsługi Samsunga mogłem oddać sprzęt do naprawy do Paczkomatu InPost. Jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie niż czekanie na kuriera, który mógł przyjechać dopiero następnego dnia. Zgłoszenie i wysłanie paczki załatwiłem jadąc na zakupy do supermarketu, czyli w niecałe 25 minut. Mogłem na bieżąco śledzić status mojej paczki i reklamacji, a juz dzień po naprawie mój telefon był gotowy do odbioru w Paczkomacie, w którym go nadawałem – komentuje klient z Nowego Sącza.
Paczkomaty InPost – podążając za dyrektywą Unii Europejskiej, na mocy której nastąpiło ujednolicenie funkcjonowania e-sklepów oraz wydłużenie czasu, w którym Klient może dokonać zwrotu towaru – na stałe wprowadziły do swojej oferty usługi związane z logistyką odwróconą.
Do końca 2013 roku na całym świecie funkcjonować będzie – w różnych modelach biznesowych – około 2.750 Paczkomatów. Terminale są już dostępne w 18 krajach na całym świecie – w zaledwie 2 lata podbiły oprócz Polski: Arabię Saudyjską, Australię, Chile, Wielką Brytanię, Irlandię, Islandię, a także Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Czechy, a także Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę.
za info Inpost

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.