Dodaj ogłoszenie o pracy


II etap VI olimpiady Logistycznej

W jedenastu szkołach ponadgimnazjalnych odbył się dziś okręgowy etap VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki. Młodym logistykom, rywalizującym w turnieju dzień ten upłynął pod hasłem
Punktualnie o godz. 11.00 każdy z olimpijczyków otrzymał zestaw 25 testowych pytań i 75 minut do dyspozycji. Drugi etap to wyższy poziom trudności, bo w teście pojawia się więcej niż jedna poprawna odpowiedź do wyboru. I tak, uczniowie musieli sobie szybko przypomnieć, jak określa się średni zapas miesięczny, zdolność dostawczą danej sieci, co określa wskaźnik rotacji i na czym polega koncepcja „just in time”.

Olimpijczycy, którzy najlepiej poradzili sobie z opanowaniem stresu, presją upływającego czasu i poprawnie odpowiedzieli na pytania, mogą liczyć na miejsce w ścisłym finale. Wyniki etapu okręgowego znane będą jeszcze przed świętami.
„W drugim etapie trzeba dobrze oszacować ryzyko i nie liczyć na łut szczęścia. Punkty należą się tylko za tę odpowiedź, która jest w pełni poprawna – komentuje Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. W finale znajdzie się elita i to ona powalczy o cenne nagrody, bezpłatne studia, staże i praktyki w renomowanych firmach logistycznych. O wymarzony początek kariery w logistyce.”

Po październikowym pierwszym etapie, w którym wystartowało niemal 7 tys. uczniów z 270 szkół, pozostały 132 szkoły ponadgimnazjalne – technika, ogólniaki i szkoły zawodowe ze 120 miast z całej Polski. Rolę ośrodków okręgowych w tym roku pełniły: Bytom, Dzierżoniów, Łęczyca, Kraków, Kwidzyn, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Warszawa, Włocławek, Szczecin oraz Poznań.
Finał, do którego zakwalifikuje się ścisła czołówka młodych logistyków, odbędzie się 7 marca w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 4 kwietnia 2014 r.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną, ocena praktyczna programów nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych, stopnia ich zrozumienia i przyswojenia przez uczniów oraz podnoszenie poziomu kształcenia. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

za info WSL

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.