Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL partnerem logistycznym Targów w Lipsku

DHL Trade Fairs & Events, jednostka organizacyjna spółki DHL Freight, ponownie zdobyła zamówienie na obsługę logistyczną Targów w Lipsku. Umowa będzie obowiązywać przez pięć lat. W przeciwieństwie do poprzednich lat, DHL jest teraz jedynym partnerem logistycznym całych targów, co odzwierciedla chęć organizatorów do nawiązania wieloletniej współpracy.

Podpisując nową umowę, firma DHL pozostanie odpowiedzialna za dostarczanie usług logistycznych na terenie Targów w Lipsku. Usługi te obejmują tradycyjne usługi transportowe oraz usługi o wartości dodanej takie jak odprawa celna, tymczasowe magazynowanie i organizacja targów. Spółka wykorzystuje również innowacyjny system informatyczny, który był czynnikiem decydującym o tym, że organizatorzy podpisali umowę z jedynym dostawcą usług logistycznych.

Pion DHL Trade Fair & Events ma swoje oddziały we Frankfurcie, Hanowerze, Kolonii oraz Lipsku i obsługuje wszystkie inne niemieckie miasta, w których organizowane są targi. Firma posiada globalną sieć z oddziałami na całym świecie, w tym w Birmingham, Genewie, Stambule, Moskwie, Bombaju, Oslo, Szanghaju, Sztokholmie, Weronie i Wiedniu.
za info DHL

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.