Dodaj ogłoszenie o pracy


GITD szuka sprawców dewastacji fotoradaru - nagroda za wskazanie!

Wczoraj Od 1 lipca br. Główny Inspektor Transportu Drogowego ogłosił apel do mieszkańców lub świadków dewastacji masztu fotoradaru w Motylewie o pomoc w ustaleniu sprawców tego przestępstwa. GITD wyznaczył nagrodę w wysokości 5 tys. zł dla osoby, która pomoże w zidentyfikowaniu i zatrzymaniu sprawców tego czynu. 

 

Od  lipca 2011r. Inspekcja Transportu Drogowego zaczęła ujawniać, za pomocą stacjonarnych urządzeń rejestrujących zainstalowanych w pasie drogowym dróg publicznych, naruszenia polegające na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości. Fotoradary będące w dyspozycji Inspekcji Transportu Drogowego pracują w systemie ciągłym, tzn. 24-godzinnym.
Przez półtora miesiąca funkcjonowania systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym doszło już do kilku przypadków dewastacji i kradzieży urządzeń. Ostatni tego typu akt wandalizmu miał miejsce w tym tygodniu. W dniu 17 sierpnia o godz. 6.30 w miejscowości Motylewo na drodze wojewódzkiej nr 132 (woj. lubuskie) pracownik Inspekcji ujawnił dewastację masztu, w którym znajdowało się urządzenie rejestrujące. Maszt został przewrócony przez cofający samochód ciężarowy. Następnie sprawcy oblali obudowę cieczą łatwopalną i podpalili. Sprawcy po przewróceniu masztu włamali się do wnętrza obudowy i usiłowali zniszczyć fotoradar poprzez uderzenia siekierą. Prawdopodobnie nie jest uszkodzony twardy dysk, zatem zdjęcia kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość zostaną odzyskane. Zdewastowany maszt został usunięty z pobocza drogi.
Jak podaje GITD, to nie pierwszy akt wandalizmu. W połowie lipca na drodze krajowej nr 1 w miejscowości Pszczyna zostało skradzione urządzenie rejestrujące. Złodzieje dodatkowo uszkodzili (poprzecinali) przewody elektryczne, które zasilały maszt. Kilka dni wcześniej zdewastowano (podpalono) maszty wraz z obudowami w Kielcach i w miejscowości Goczałkowice-Zdrój. W tym ostatnim miejscu zniszczeniu uległo również urządzenie rejestrujące. Do aktu wandalizmu doszło także w Łodzi, gdzie zniszczony został obiektyw fotoradaru .
(źr. GITD)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.