Dodaj ogłoszenie o pracy


Startuje Akademicki Turniej TransEdu

Już dzisiaj studenci z pierwszych 4 województw rozpoczną zmagania w Akademickim Turnieju TransEdu, przeznaczonym dla wszystkich studiujących logistykę. Uczestnicy zmagać się  będą z grą na systemie Trans.eu oraz odpowiedzą na 15 pytań związanych z branżą TSL. Najlepsi uzyskają certyfikaty umiejętności, nagrody pieniężne oraz rzeczowe.
W tej drugiej edycji spodziewamy się  sporej frekwencji i olbrzymiej rywalizacji, bo wiele szkół już  zapowiedziało oficjalne przystąpienie do Akademickiego TurniejuTransEdu – powiedział Bogumił Paszkiewicz – manager projektu.
W pierwszym etapie, studenci wcielą się  w rolę  przewoźników, których zadaniem jest znalezienie najlepszych ofert transportu od najbardziej wiarygodnych kontrahentów. Tutaj liczy się  spryt, umiejętność szybkiego liczenia oraz planowania strategicznego. W ciągu 1.5-godzinnej rozgrywki gracze będą walczyć o najlepszą stawkę na rynku.

Gra na aplikacji TransEdu jest podzielona na 4 dni. Każdego dnia zmagać się  będą inne województwa. Udział w rozgrywkach może wziąć każdy student Logistyki z aktualną legitymacją studencką. Wystarczy mieć dostęp do Internetu, komputer z systemem Windows i aplikację TransEdu, dostępną na stronie www.edu.trans.eu. Przed rozpoczęciem warto zapoznać się  z krótkim filmem instruktażowym, zamieszczonym przez organizatorów:
Dzięki tej grze, można bardzo szybko poznać specjalistyczny program wykorzystywany w całej Europie. Nie musimy nikomu pokazywać w jaki sposób funkcjonuje aplikacja, bo gra sama motywuje do szukania rozwiązań, a to podstawa w Logistyce – mówi manager.
W drugim etapie, czyli 2 grudnia, studenci będą odpowiadać na pytania w internetowym teście. Tak jak w zeszłym roku, przy ich tworzeniu brali udział eksperci z branży (Inspekcja Transportu Drogowego, Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego oraz kadry akademickie).  Zwycięzcy zostaną  wyłonieni już 3 grudnia.

Terminy gier:
26.11.2013 dla szkół i studentów z województw: zachodnio- pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego
w godzinach 11.00 – 12:30 lub 17:00 – 18:30
27.11. 2013 dla szkół i studentów z województw: lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko- pomorskiego oraz mazowieckiego
w godzinach 11.00 – 12:30 lub 17:00 – 18:30
28.11. 2013 dla szkół i studentów z województw: dolnośląskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego oraz lubelskiego
w godzinach 11.00 – 12:30 lub 17:00 – 18:30
29. 11. 2013 dla szkół i studentów z województw: opolskiego, śląskiego małopolskiego, podkarpackiego
w godzinach 11.00 – 12:30 lub 17:00 – 18:30
Termin quizu:
02.12.2013 dla wszystkich uczestników na stronie www.edu.trans.eu
za info trans.eu

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.