Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL Liderem Zarządzania Zasobami Ludzkimi 2013

To już szósta nagroda, którą firma otrzymała w Konkursie Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi
DHL Express (Poland) otrzymał Bursztynową Statuetkę za budowanie kapitału społecznego w konkursie Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Honorowy patronat nad tegoroczną, XIV edycją konkursu, objęli wiceprezes rady ministrów, minister gospodarki Janusz Piechociński oraz minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.
Budowanie kapitału społecznego, to jedno z priorytetowych zadań, jakie stawia sobie dzisiaj za cel każda rozwijająca się organizacja. Tylko zaangażowany, aktywnie uczestniczący w projektach oraz pozytywnie nastawiony i otwarty na nowe wyzwania zespół pozwala firmie tworzyć nową wartość i odnieść jej sukces.

- W DHL Express głęboko wierzymy, że zmienianie świata należy zacząć od nas samych. Dlatego aktywnie wspieramy każdą inicjatywę pracowników, która zmierza do zmiany nie tylko otoczenia biznesowego, ale także do zmiany społecznej. Doceniamy pracowników, którzy znajdują czas na wyjście poza standardowe ramy i działanie na rzecz społeczności lokalnych - powiedziała Maja Chabińska-Rossakowska, dyrektor ds. personalnych - członek zarządu DHL Express (Poland).
Bursztynowa Statuetka za „budowanie kapitału społecznego” jest kolejnym wyróżnieniem przyznanym DHL Express w Konkursie „Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi” na przestrzeni ostatnich lat. W 2008 roku firma otrzymała Bursztynową Statuetkę za szkolenia i rozwój pracowników, rok później - za kształtowanie kultury organizacyjnej, a w 2010 r. - za partycypację w zarządzaniu. W 2011 roku firma zdobyła Złotą Statuetkę i tytuł Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi 2011. W ubiegłym roku DHL Express (Poland) otrzymał wyróżnienie Kapituły Konkursu za inwestowanie w rozwój pracowników.

Pomysłodawcą i organizatorem Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi jest Instytut Pracy i Spraw Socjalnych (IPISS). Celem Konkursu jest krzewienie wiedzy o roli zarządzania zasobami ludzkimi i propagowanie najlepszych doświadczeń praktycznych w tym zakresie poprzez wyróżnianie firm, które odnoszą sukcesy w dziedzinie zarządzania kapitałem ludzkim. W tym roku Kapituła Konkursu, pod przewodnictwem prof. dr hab. Stanisławy Borkowskiej, wyróżniła i uhonorowała 12 firm i instytucji.
rak za info DHL

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.