Dodaj ogłoszenie o pracy


Certyfikat ISO 14001:2004 dla DPD Polska

Firma DPD Polska uzyskała certyfikat ISO 14001:2004, potwierdzający wdrożenie i stosowanie skutecznego systemu zarządzania środowiskowego. DPD Polska pragnie wyznaczać proekologiczne standardy w usługach kurierskich poprzez realizowanie zielonej polityki wewnątrz organizacji, ciągłe doskonalenie w zakresie wpływu na środowisko, podejmowanie działań zapobiegających zanieczyszczeniom, a także podnoszenie świadomości pracowników i podwykonawców w tym zakresie.


Najważniejszym zadaniem normy ISO 14001 jest wspieranie działań mających na celu ochronę środowiska naturalnego, a także minimalizowanie negatywnych skutków działalności przedsiębiorstw. Główną ideą certyfikacji według wspomnianej normy jest ciągłe doskonalenie firmy w tym zakresie. Proces formalny certyfikacji DPD Polska rozpoczął się w lutym br.


- W DPD Polska przywiązujemy ogromną wagę do działań proekologicznych. Nasza troska o środowisko naturalne przejawia się w różnych sferach działalności. Od lat prowadzimy działania edukacyjne skierowane do naszych pracowników oraz podwykonawców polegające na prostych rozwiązaniach: od naklejek „gaś światło” po wewnętrzny newsletter Zielony News - mówi Rafał Nawłoka, Prezes DPD Polska. Dokładamy wszelkich starań, aby racjonalnie wykorzystywać zasoby naturalne niezbędne do prowadzenia naszej działalności. Duży nacisk kładziemy jednocześnie na  redukcję emisji CO2 przez pojazdy naszych pracowników i współpracowników – dodaje.


Projekty, które zostały wdrożone w DPD Polska w związku z procesem certyfikacji, doskonale wpisują się w zieloną politykę firmy.
Dbałość o środowisko naturalne na stałe wpisała się już w misję DPD Polska – mówi Rafał Nawłoka. Przyznanie certyfikatu ISO potwierdza, że nasze dotychczasowe działania były słuszne. Na pewno nie spoczniemy na laurach lecz będziemy wdrażać nowe proekologiczne pomysły, z korzyścią nie tylko dla środowiska, ale nas wszystkich. Środowisko naturalne jest przecież naszym wspólnym dobrem – dodaje.

(źr. DPD Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.