Dodaj ogłoszenie o pracy


ForPOSTA nowy podmiot na rynku usług pocztowych

Wprawdzie ForPOSTA to firma działająca na polskim rynku od prawie 13 lat, ale do tej pory znany była bardziej, jako wieloletni partner i podwykonawca Poczty Polskiej. Jak zapowiedział na konferencji prasowej, jej prezes Tomasz Kuśmierki - Teraz przyszła pora na działalność w pełni autonomiczną i samodzielną. Firma będzie chciała, według zaprezentowanej strategii rozwoju na kluczowym rynku doręczeń pocztowych do 2016 r. zaproponować klientom całkowicie nowe i innowacyjne podejście do usług pocztowych w ramach standardów zarezerwowanych dotychczas jedynie dla najlepszych firm kurierskich.

W ciągu najbliższych 2-3 lat firma zamierza zająć ok. 3% wartego 6,3 mld zł rynku pocztowego w Polsce. Swoją „unikatowość” oferty ForPOSTA upatruje m.in. na świadczeniu usługi poczty miejskiej/aglomeracyjnej oraz międzymiejskiej. Obie usługi bazują na innowacyjnym połączeniu organizacji pracy przedsiębiorstwa z nowoczesną technologią. Firma wykorzystuje własne lokalne sortownie zlokalizowane w 49 największych miastach Polski. Listonosze ForPOSTA są wyposażeni w nowoczesne urządzenia mobilne Motorola NC45, dzięki temu możliwe jest moitorowanie oraz uzyskiwanie potwierdzeń doręczeń nawet listów zwykłych.

Wskutek  połączenia doświadczenia operacyjnego z  najnowocześniejszą technologią  ForPOSTA może zaoferować rozwiązania, które  obniżają ceny listu zwykłego o 44%, a ceny listu poleconego o 23% w stosunku do oferty Operatora Publicznego.
Jak zapowiedział, Tomasz Kuśmierski i współwłaściciel -  firma w najbliższych latach zamierza wprowadzić m.in. usługę poczty hybrydowej, własną sieć Punktów Obsługi Korespondencji w każdym mieście powyżej 5 tys mieszakńców (581 miast) oraz umożliwić klientom nadawanie i odbieranie listów oraz przesyłek z autorskich urządzeń automatycznych.
za info ForPOSTA

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.