Dodaj ogłoszenie o pracy


Akademia TransEDU

Praca w logistyce wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, kreatywności, znajomości języków czy prawa transportowego. Swoboda poruszania się po środowiskach informatycznych jest czynnikiem często decydującym dla przyszłego pracodawcy. Chcąc wesprzeć adeptów w zdobywaniu niezbędnych kompetencji, zainicjowano Akademię TransEdu
Jest to działający od 2012 roku, non-profitowy projekt, w ramach którego studenci logistyki otrzymują bezpłatny dostęp do wielu źródeł pragmatycznej wiedzy. Wśród nich są wykłady prowadzone przez ekspertów z branży TSL i materiały dydaktyczne dotyczące realiów rynku transportowego. Trzon stanowi jednak aplikacja internetowa, w której gracz wciela się w rolę przewoźnika.
- Szukaliśmy rozwiązania, które we względnie prosty, a zarazem ciekawy sposób pozwoli przybliżyć studentom pracę logistyka. Zdecydowaliśmy się wykorzystać w tym celu zjawisko grywalizacji, które poprzez zwiększenie zaangażowania gracza, zwiększa jednocześnie jego zdolność do szybkiego przyswajania specjalistycznej wiedzy – tłumaczy Bogumił Paszkiewicz, autor projektu.
Aplikacja powstała na bazie platformy frachtowej Trans.eu. Do rozpoczęcia zabawy wystarczy komputer z systemem Windows podłączony do Internetu. Po założeniu indywidualnego konta każdy nowy gracz otrzymuje wirtualny kapitał w postaci pięciu pojazdów i 10 000 euro. Korzystając z realistycznych ofert oraz opinii, użytkownik rozpoczyna działalność na wirtualnym rynku, a jego celem jest jak największa ekspansja przedsiębiorstwa mierzona poprzez zarobki, liczbę transakcji czy rekomendacje kontrahentów. Najlepsze wyniki widoczne są ogólnodostępnym rankingu internetowym, jednak prawdziwe emocje powstają w trakcie realizowanych turniejów.
Wydarzenia te odbywają się on-line, więc może w nich wziąć udział każdy, kto jest studentem logistyki na dowolnej uczelni wyższej i zarejestrował w aplikacji swoje konto w sposób określony przez organizatora. Turnieje składają się z 2 etapów podzielonych na rozgrywki oraz testu ogólnej wiedzy logistycznej.
- Poza oczywistymi korzyściami płynącymi z uczestnictwa w takim wydarzeniu, zwycięzcy mogą zdobyć certyfikaty oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne. W ostatnim turnieju wzięło udział niemal 500 studentów i uczniów z 30 szkół o profilu logistycznym. Następna edycja rozpoczyna się już 26 listopada i potrwa do 2 grudnia br. – dodaje Monika Kaczmarek, Koordynator ds. TransEDU.
Dotychczas w ramach Akademii TransEDU zrealizowano 40 wykładów. Projektowi patronuje również Zrzeszenie Pracodawców Transportu Drogowego, Inspekcja Transportu Drogowego oraz szkoły o profilu logistycznym. W tym roku po raz pierwszy do uczestnictwa w programie zgłosiły się również zagraniczne uczelnie wyższe, co umożliwi graczom rywalizację na skalę międzynarodową. Udział w programie Akademii TransEdu wraz z aplikacją są bezpłatne.
za info Trans.eu

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.