Dodaj ogłoszenie o pracy


Czytaj Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pl

Zapraszamy do lektury kolejnego wydania Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistyce.pdf nr 16 (54), w którym prezentujemy kolejne polskie firmy TSL. O dostawach odzieży do galerii handlowych rozmawiamy z Marcinem Bąkiem, prezesem zarządu spółki Spedimex. Czemu polski transport jest niedoceniany i czemu transport rzeczny nie może się rozwinąć - wyjaśnia Andrzej Celej, prezes zarządu spółki ZTE Radom. Renault Trucks radzi jak oszczędzić paliwo stosując program Optifleet, a DKV opisuje na przykładzie korzyści płynące z długoletniego korzystania z kart paliwowych.

W rozmowie z Bartłomiejem Tulejko dyrektorem logistyki Centrum Dystrybucji JYSK Polska rozmawiamy o transporcie intermodalnym, elastyczności dystrybucyjnej i motywacji pracowników magazynowych.

Na uwagę zasługuje też materiały z cyklu "Okiem rekrutera", w których eksperci odpowiadają na pytanie - kupować czy budować kompetencje, jakie zagrożenia czyhają na pracodawców przy jednym i przy drugim wyborze. Radzimy też jak dobrze rozstać się z pracownikiem.

Zapraszamy lektury! Pobierz teraz bezpłatnie Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 16

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.