Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel z nagrodami

Nagroda został przyznana Kuehne + Nagel za innowacje procesów łańcucha dostaw dla sektora motoryzacyjnego została wręczona podczas trzeciej edycji Magna Logistisc Day odbywających się w Austrii.
Operator logistyczny Kuehne + Nagel oraz dostawca sprężarek i zaworów firma Ventrex Automotive zostały nagrodzone za innowacje przez Magna Logistics Europe (MLE) oraz Autocluster Styria (ACstyria), ramie planowania logistycznego i zakupów największego Europejskiego regionu w Magna International i sieć Styrian - ponad 180 firm partnerskich z sektora motoryzacyjnego.
Wschodnioeuropejska dywizja Kuehne + Nagel została zwycięzcą w kategorii „Innowacje Procesów” za swój system do monitorowania logistycznego.

Nagrody zostały wręczone podczas trzeciej edycji Magna Logistics Day odbywającej się w Leibnitz w Austrii. Kuehne + Nagel, której centrala dywizji wschodnioeuropejskich znajduje się w Wiedniu, zwyciężyła dzięki rozwiązaniom, które zwiększają widoczność kosztów logistycznych, a także obniżają całkowity koszt łańcucha dostaw.
Kuehne + Nagel założyła centrum logistyki zintegrowanej do monitorowania i zarządzania całym przepływem ładunków, oraz wdrożyła internetowy system zamówień transportowych dla bazy dostawców. Rozwiązanie to przyczyniło się do oszczędności na poziomie 15 % w łańcuchu dostaw.
Kuehne + Nagel jest znaczącym dostawcą usług logistycznych dla Magna na terenie Europy i Rosji, włączając w ich zakres konsolidację przepływu ładunków przeznaczonych do fabryk w Rosji w magazynie konsolidacyjnym w Chemnitz, we wschodnich Niemczech.

Magna Logistics Days, odbywające się w październiku, przyciągają ponad 200 uczestników z różnych dywizji Magna International w Europie oraz dostawców usług logistycznych. Wydarzenie to obejmuje wystawy wielu ważnych dostawców firmy, włączając obecność takich firm jak Kuehne + Nagel, Panalpina, Quehenberger, DB Schenker i Duvenbeck.

za info Kuehne+ Nagel

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.