Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker Logistics wśród Idealnych Pracodawców 2013

DB Schenker uzyskał najwyższą pozycję wśród operatorów logistycznych w Polsce w rankingu – Universum Top 100 Idealny Pracodawca wśród studentów. Ranking „Top 100 Universum Idealny Pracodawca” obejmuje wszystkie branże i prezentuje 100 firm najwyżej ocenionych przez studentów. W polskiej edycji badania pierwsze miejsce zajęła Ernst&Young, wyprzedzając Google. DB Schenker Logistics uplasował się na 46 pozycji, najwyżej spośród firm transportowo-logistycznych.

- Ważnym celem naszej strategii jest uzyskanie pozycji preferowanego pracodawcy. Wiemy, że siłą dobrze funkcjonującej organizacji są przede wszystkim jej pracownicy. Dlatego priorytetem jest dla nas dobra komunikacja z pracownikami, słuchanie ich opinii oraz budowanie przyjaznego miejsca pracy – mówi Dorota Michalec, Dyrektor Polityki Personalnej w DB Schenker Logistics w Polsce. - Proces budowania relacji rozpoczynamy już na uczelniach wśród studentów, ponieważ to oni mogą być w przyszłości naszymi pracownikami czy klientami. Kierujemy do nich pakiet działań, obejmujący zarówno programy stażowe, jak warsztaty, konferencje czy dedykowane przedmioty na uczelniach wyższych – dodaje Monika Pachniak-Radzińska, Dyrektor Rozwoju Biznesu w DB Schenker Logistics.


Jak zostać Preferowanym Pracodawcą?
DB Schenker Logistics stale współpracuje z wieloma ośrodkami akademickimi, bierze udział w targach pracy i konferencjach. Menadżerowie firmy prowadzą wykłady i prezentacje, przekazując praktyczną wiedzę i szkoląc studentów z poszukiwanych na rynku umiejętności. Dobrym przykładem takich działań jest program edukacyjny prowadzony wspólnie ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie – „Management in a Logistics Company of the Future”. Operator logistyczny organizuje także specjalne programy stażowe dla absolwentów uczelni wyższych. Mają oni możliwość realizacji własnych projektów pod opieką doświadczonego pracownika. Najbardziej zaangażowani stażyści otrzymują propozycję stałej pracy w firmie.

(red) 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.