Dodaj ogłoszenie o pracy


Maszyniści KM dołączyli do grona „Kolejarzy Roku”

Stanisław Siwek oraz Wiesław Młodzianowski, maszyniści pracujący w spółce „Koleje Mazowieckie – KM” zostali uhonorowani tytułem „Kolejarz Roku” w IX edycji konkursu „Człowiek Roku – Przyjaciel Kolei”. Nagrody laureatom wręczono podczas III Kongresu Kolejowego, który odbył się 5 listopada 2013 roku w Warszawie.  „Kolejarz Roku” to tytuł przyznawany pracownikom kolei z tzw. „pierwszej linii”, którzy nie tylko sumiennie i z poświęceniem wykonują swoje obowiązki, ale także wykazują się wzorową postawą czy też uzyskają wyjątkowe wyniki w pracy zawodowej i działaniach na rzecz kolei w Polsce. Takimi okazali się dwaj maszyniści Kolei Mazowieckich. Stanisław Siwek pracuje jako starszy maszynista w lokomotywowni w Tłuszczu. 5 stycznia 2012 r. na przystanku osobowym Urle prowadzony przez niego pociąg Kolei Mazowieckich został zaatakowany przez chuliganów, którzy najpierw zatrzymali skład, a potem zaczęli go demolować. W trakcie napaści maszynista zachował zimną krew i usiłował ratować tabor przed zniszczeniem. W konsekwencji został dotkliwie pobity. Obrażenia, jakich doznał, były na tyle poważne, że maszynista został przewieziony do szpitala, gdzie został poddany hospitalizacji.

Wiesław Młodzianowski jest maszynistą od 32 lat. W Kolejach Mazowieckich pracuje od początku działalności spółki. W środę, 6 marca 2013 roku prowadził pociąg z Małkini, który zakończył bieg na Dworcu Warszawa Wileńska. Maszynista, podczas sprawdzania stanu pociągu po zakończonej służbie, znalazł pozostawioną przez podróżnego skórzaną teczkę, która zawierała dużą ilość pieniędzy:  1 tys. euro i 20 tys. dolarów amerykańskich oraz ważne dokumenty. Młodzianowski odnalazł właściciela i przekazał mu zgubę. Konkurs „Człowiek Roku – Przyjaciel Kolei” organizowany jest przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe SA oraz Railway Business Forum, organizację zrzeszającą przedsiębiorców branży kolejowej.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.