Dodaj ogłoszenie o pracy


PGP, a nie Poczta Polska, obsłuży korespondencję sądów i prokuratur

Niezależny operator pocztowy, zrzeszony w Związku Pocztowym (OZPNOP) – Polska Grupa Pocztowa złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu organizowanym przez Centrum Zakupów Instytucja Gospodarki Budżetowej na obsługę korespondencji sądów powszechnych oraz prokuratur.  PGP złożyła ofertę niższą o ponad 84 mln zł od Poczty Polskiej.

– Złożenie najkorzystniejszej oferty w tak dużym i istotnym na rynku zamówień publicznych przetargu przez prywatnego operatora pocztowego to ważny znak, pokazujący kierunek dla dalszej liberalizacji sektora przesyłek adresowych w Polsce oraz rozwoju konkurencji na rynku usług pocztowych. Nasza oferta jest niższa aż o ponad 84 mln złotych - tyle zaoszczędzą podatnicy! PGP to stabilny podmiot, funkcjonujący na rynku od 2006 roku, działający w oparciu o doświadczonych fachowców. Wygrana pozwoli nam pokazać nasze możliwości i rzetelność - codziennie intensywnie pracujemy nad ofertą dla Klientów, spełniając coraz wyższe wymagania. Podchodzimy jednak do tego kontraktu tak, jak do wszystkich innych – czyli bardzo poważnie – mówi Leszek Żebrowski, prezes PGP i członek zarządu Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Niepublicznych Operatorów Pocztowych (OZPNOP).

Warunki (SIWZ) przetargu organizowanego przez Centrum Zakupów zostały zmienione po wyroku KIO odnośnie mocy urzędowej stempla pocztowego. Krajowa Izba Odwoławcza w trzyosobowym składzie, któremu przewodniczył Prezes Krajowej Izby Odwoławczej Paweł Trojan orzekła 7 października 2013 r. (sygn. KIO 2184/12), że żaden sąd i prokuratura w Polsce nie może domagać się, by dowód nadania przesyłek poleconych ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru, nadawanych przez sądy lub prokuratury, był wystawiany z mocą urzędową stempla pocztowego. Orzeczenie KIO ma olbrzymie znaczenie dla rynku usług pocztowych w Polsce. Rozstrzygnięcie tej kwestii otwiera prywatnym operatorom pocztowym nieograniczony dostęp do przetargów na rzecz wszystkich instytucji publicznych. KIO przewiduje, że zahamowanie nieuzasadnionych wymogów spowoduje wzrost konkurencji na rynku usług pocztowych, a w konsekwencji spadek cen i wzrost jakości usług. W przypadku przetargu dla sądów i prokuratur rozstrzygnięcie na rzecz PGP oznacza aż ponad 84 mln złotych oszczędności dla Skarbu Państwa.

(źr. za inf. PGP)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.