Dodaj ogłoszenie o pracy


Goodman kupił działkę od CTL w Sosnowcu

Goodman Polska, deweloper i zarządca magazynów logistycznych, zakupił działkę pod inwestycję typu build-to-suit (BTS) dla klienta z branży logistycznej. Wybór padł na 9-hektarowy grunt z portfolio terenów inwestycyjnych CTL Logistics, zlokalizowanych w Sosnowcu. Za dobór lokalizacji odpowiadali eksperci ds. gruntów przemysłowych Jones Lang LaSalle.

Dodajmy, że w portfolio gruntów CTL Logistics w Sosnowcu jest dostępne „od ręki” 138 ha o przeznaczeniu pod zabudowę przemysłową i usługową z infrastrukturą logistyczną drogową i kolejową. Teren jest uzbrojony w media i skomunikowany z drogą S-1 oraz drogami lokalnymi. Sąsiadem Goodmana jest m.in. centrum logistyczne Raben Polska oraz obiekt Salzgitter Mannesmann Stahlhandel, firmy specjalizującej się w handlu stalą.
Od lipca 2010 roku teren objęty jest również inwestycją „Gospodarcza Brama Śląska”, zrealizowaną przez Urząd Miejski w Sosnowcu (uzbrojenie terenu - kanalizacja sanitarna, kanalizacja deszczowa, woda pitna, drogi lokalne).

Dlatego nie dziwi stwierdzenie Jacka Bieczka, prezes Zarządu CTL Logistics , że - Jesteśmy właścicielem jednych z największych na Śląsku terenów przemysłowych, które systematycznie przeznaczamy na działki inwestycyjne. Po zakończeniu prac wydobywczych związanych z eksploatacją złóż piasku przeprowadzamy pełną rekultywację techniczną wraz z uzbrojeniem terenu oraz planowanie przestrzenne, co umożliwia jego dalsze wykorzystanie na cele inwestycyjne. Zajmuje się tym bezpośrednio nasza Spółka CTL Maczki-Bór S.A z Sosnowca.

- Grunt, który nabyliśmy w Sosnowcu daje nam duże perspektywy rozwoju działalności na Górnym Śląsku. Powstanie tu magazyn dla już zakontraktowanego klienta. Ze względu na wielkość działki, centrum logistyczne ma dalszy potencjał rozbudowy. Ponieważ działka jest bardzo dobrze położona oraz przygotowana pod inwestycje logistyczne, spodziewamy się dużego zainteresowania ze strony potencjalnych klientów - dodał Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Polskę.

rak/za info Goodman

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.