Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowa flota TNT na Wyspach

Brytyjski oddział TNT Express wymienił całą flotę. Teraz ma we flocie 300 nowych modeli aut charakteryzujących się niższym spalaniem. Zastosowano w nich lżejsze materiały, dzięki czemu modele ważą średnio o 200 kg mniej. Mają też aerodynamiczny kształt, zmniejszający opór powietrza. 261 sztuk 7.5-tonowych pojazdów dostarczyły firmy: DAF, MAN oraz Iveco, a 39 modeli 12-tonowych - Iveco.

Ponadto firma zrealizowała ostatnio dwie nietypowe przesyłki
Jedną z nich było zlecenie ekspresowego transportu na zlecenie niemieckiego producenta czujników temperatury, firmy Thermokon. Dedykowany kurier pilnie dostarczył przesyłkę z siedziby firmy w niemieckim Mittenaar na pokład statku wycieczkowego, zacumowanego w hiszpańskim Kadyksie. Przesyłka zawierała urządzenie kontrolne, niezbędne do utrzymania właściwej temperatury na całym statku. Przesyłka musiała dotrzeć przed południem kolejnego dnia po nadaniu, gdyż wówczas statek rozpoczynał rejs przez Atlantyk. Kurier dostarczył urządzenie do rąk własnych mechanika, dzięki czemu instalacja ruszyła natychmiast.

Druga było dostarczenie cennego i wrażliwego ładunku, jakim są samochody sportowe Nissan GT-R NISMO GT3. Auta przewieziono specjalną ciężarówką z brytyjskiej fabryki Daventry na lotnisko Heathrow, następnie na pokładzie samolotu poleciały do Narita (Japonia), z międzylądowaniem w Luksemburgu. Po zakończeniu formalności celnych, auta odjechały do Jokohamy na pokładzie specjalnej ciężarówki. Transport zleciła firma dostarczająca części do aut sportowych.
rak za TNT

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.