Dodaj ogłoszenie o pracy


PEKAES w Klubie Przyjaciół Prezydencji

1 lipca Polska rozpoczęła półroczny okres polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. To ważny moment z uwagi na to, że kraj nasz przewodniczy Radzie UE w czasie, gdy planowane są kierunki rozwoju UE do roku 2020. Pekaes dołączył do Klubu Przyjaciół Prezydencji jak wiele innych firm i instytucji, aby pomóc polskiemu rządowi w organizacji działań towarzyszących naszemu półroczu. Operator wspiera logistycznie projekty realizowane w czasie polskiego przewodnictwa.

Polska wykorzystuje również ten czas na promocję kraju i pokazanie Europie naszej przedsiębiorczości, innowacyjności, osiągnięć naukowych i cech takich, jak optymizm, wytrwałość, dążenie do rozwoju. Logo Polskiej Prezydencji pokazuje, że jesteśmy różnorodni, ale silni i solidarni w działaniu.

 

Spółka Pekaes, doskonale kojarzona w Europie z Polską, symbolicznie oznakuje firmową flotę - i w ten sposób znak prezydencji wyjedzie na unijne drogi.

- To bardzo bezpośrednia forma pokazania w UE, że ten czas, to czas dla Polski i że jesteśmy z niego dumni . Im więcej działań lobbingowych, PR, promocji naszej gospodarki i kultury tym lepiej - mówi Małgorzata Adamska, członek zarządu PEKAES.

 

(ź. PEKAES S.A)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.