Dodaj ogłoszenie o pracy


Od 8 listopada kontrole wjazdu do Polski

Kontrola wjeżdżających do Polski ale bez szlabanów
Przypominamy, że Od 8 do 23 listopada wracają kontrole graniczne na granicach wewnętrznych UE w Polsce. Będzie to wyrywkowa, sprofilowana kontrola graniczna, prowadzona w kierunku wjazdowym do Polski. Bezpośrednim powodem wprowadzenia tych ograniczonych form kontroli jest uniemożliwienie wjazdu osobom mogącym zaburzyć porządek i bezpieczeństwo” podczas Konferencji Klimatycznej, która odbędzie się w Warszawie.

Podobne działania służby graniczne, policyjne, celne oraz GDDKiA przeprowadzały 1,5 roku, gdy przywrócono kontrole graniczne na czas EURO 2012.
Kontrole wracają na granicę Polski z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą.
W związku z brakiem jakichkolwiek problemów podczas ubiegłorocznych działań podjętych wraz z tymczasowym przywróceniem kontroli granicznej na czas EURO2012 zgodnie stwierdzono, że wykorzystane techniki, organizacja ruchu i kanały współpracy zostaną powtórzone. Przeprowadzone w czasie EURO 2012 działania przyczyniły się do zapewnienia bezpieczeństwa, skontrolowano niemalże 30 tys. osób, zatrzymano 15, a 22 cudzoziemcom odmówiono wjazdu.

Wprowadzone przez ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza zaostrzenie procedury przywrócenia kontroli na granicach wewnętrznych w dniach od 8 do 23 listopada, jest zgodne z zapisami kodeksu granicznego Schengen.
Funkcjonariusze Straży Granicznej kontrolować będą w ramach mobilnych patroli, przy użyciu Schengenbusów i przenośnych czytników baz danych. Polscy obywatele, jak każdy obywatel UE, zobowiązani są tylko do posiadania ważnego dowodu osobistego bądź paszportu przy przekraczaniu granicy, ale ta zasada obowiązuję również dziś. Cudzoziemcy, którzy są niepożądani w naszym kraju muszą liczyć się z odmową wjazdu.

Opierając się na doświadczeniach sprzed roku, gdy podczas EURO 2012 obowiązywały podobne przepisy, MSW jest przekonane, że ruch podróżnych będzie płynny.
źródło: Straż Graniczna

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.