Dodaj ogłoszenie o pracy


Trzy doskonałe centra logistyczne CEVA Logistics – jedno w Polsce

Centrum logistyczne CEVA Logistics w Ołtarzewie, zlokalizowane ok. 30 km od centrum Warszawy, obsługuje strategicznych klientów firmy nie tylko w Polsce, lecz także w całym subregionie Europy Centralnej. Decydują o tym takie czynniki jak bezpośredni dojazd do autostrady A2 oraz odległość zaledwie 30 minut drogi od warszawskiego lotniska. Powierzchnia znajdującego się tu magazynu wynosi to ok. 17 tys. m2.

W 2012 roku centrum logistyczne w Ołtarzewie otrzymało najwyższą klasyfikację Showcase, nadawaną  w ramach wdrożonego przez firmę wewnętrznego programu Site Classification Assesment (SCA). W Europie jeszcze tylko trzy centra logistyczne CEVA Logistics otrzymały taką klasyfikację. – Program SCA jest elementem naszego podejścia do doskonałości operacyjnej. Zdefiniowaliśmy ponad 20 wymagających kryteriów, według których oceniamy nasze operacje  ̶  wyjaśnia Jakub Opaczewski, Program Manager LEAN, Europa Centralna.  ̶  Kryteria te dotyczą m.in. jakości procesów operacyjnych, stanu magazynów, współpracy z klientem czy przygotowania i rozwoju naszych pracowników. Poprawa doskonałości operacyjnej w Ołtarzewie rozpoczęła się od właściwego przygotowania kadry zarządzającej za pomocą cyklu szkoleń. Przeszkolone osoby miały także możliwość odwiedzenia innych oddziałów firmy CEVA Logistics na świecie, które otrzymały najwyższą (Showcase) lub wysoką (Advanced) klasyfikację w programie. Dodatkowym działaniem było stworzenie zespołu ekspertów od tzw. szczupłego zarządzania (LEAN Management), czyli eliminacji marnotrawstwa w procesach operacyjnych. – Uczestnicząc w programie SCA, centrum logistyczne w Ołtarzewie dołączyło do ponad 1000 oddziałów CEVA, w których stale jest monitorowany progres oraz wdrażana  kultura doskonałości – dodaje Jakub Opaczewski. – Uzyskanie najwyższej klasyfikacji potwierdza pozycję Ołtarzewa jako ważnego centrum logistycznego naszej firmy w Europie Centralnej.

CEVA Logistics działa obecnie w 7 krajach Europy Centralnej. W subregionie tym zatrudnia ponad 1800 pracowników, a całkowita powierzchnia magazynowa firmy wynosi ponad 326 tys. m2.  

(źr. za inf. CEVA Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.