Dodaj ogłoszenie o pracy


GLS wprowadza mobilną aplikację w telefonie

GLS Poland wprowadził bezpłatną aplikację GLS Uni-Mobile. Umożliwia ona monitorowanie drogi przesyłki oraz wyszukiwanie punktów ParcelShop – w każdym miejscu i czasie, bez dostępu do komputera.

Dzięki nowej aplikacji zarówno Odbiorcy, jak i Nadawcy mają nieograniczony dostęp do aktualnych informacji o przesyłce a także możliwość szybkiego znalezienia dowolnego punktu ParcelShop. Interaktywna mapa pozwala sprawnie i wygodnie zlokalizować miejsce, w którym można nadać lub odebrać swoją paczkę. Wdrożone właśnie rozwiązanie – dedykowane posiadaczom smartfonów z systemem iOS i Android –  umożliwia ponadto skanowanie kodów kreskowych lub kodów 2D za pomocą wbudowanych w telefony aparatów. Oznacza to rezygnację z koniecznego dotąd ręcznego wprowadzania numeru przesyłki w celu monitorowania jej statusu.

- Wielu Nadawców odczuwa potrzebę monitorowania swoich przesyłek, aby dokładnie wiedzieć, kiedy dotrą one do Odbiorcy - mówi Tomasz Kroll, district manager GLS Poland. Dzięki zeskanowaniu kodu kreskowego z etykiety adresowej, jeszcze przed przekazaniem przesyłki Kurierowi, informację o dokładnej lokalizacji paczki Nadawca uzyska po naciśnięciu jednego przycisku.

Aplikacja dostępna jest w Google Play Store oraz iTunes Store pod nazwą „GLS”.

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.