Dodaj ogłoszenie o pracy


Saint-Gobain ponownie w parkach Panattoni Europe

Spółka Saint-Gobain Sekurit HanGlas Polska przedłużyła umowę najmu w parku Panattoni w Czeladzi.
Firma przedłużyła umowę najmu na blisko 15 400 mkw. oraz wynajęła dodatkowe 4875 mkw.. W strykowskim parku dewelopera najemca przedłużył kontrakt na 4 400 mkw. Łączny metraż umów wynosi na ponad 24 670 mkw.

Warto dodać, że Grupa Saint-Gobain, a dokładnie Saint-Gobain Glass Polska Sp. z o.o. jest klientem dewelopera również w parku Gliwice II, w którym zajmuje 4 000 m². Powierzchnia ta funkcjonuje jako nowoczesny zakład produkcyjny, w którym wytwarzane są ramki dystansowe do szyb zespolonych. Obiekt znajduje się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej-Podstrefie Gliwickiej, a klientowi przysługują ulgi z tytułu prowadzenia swojej działalności na tym terenie.
Panattoni Europe obecnie realizuje w Polsce i w Czechach ponad 142 tys. mkw., w tym największą inwestycję w sektorze nieruchomości magazynowych od początku 2013 r. - obiekt dla Castorama Polska o powierzchni 50 tys. mkw., a także obiekt BTS dla firmy Polaris o powierzchni 33 tys. mkw.
za info Panattoni

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.