Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS przyznaje granty na ochronę środowiska

UPS  w trakcie światowego miesiąca wolontariatu zobowiązuje się do posadzenia dodatkowego miliona drzew
Fundacja UPS, filantropijne ramię firmy UPS, w trakcie dziesiątej edycji corocznego Światowego Miesiąca Wolontariatu zobowiązała się do posadzenia kolejnego miliona drzew na całym świecie. Fundacja UPS przyznała ponadto granty na wsparcie programów z zakresu ochrony środowiska i inicjatyw poświęconych ochronie lasów na łączną sumę 2,3 mln dolarów.

W 2011 roku firma ogłosiła nowy program o nazwie Global Forestry Initiative, aby wesprzeć inicjatywy zalesień i ochrony lasów w USA i na całym świecie. W kolejnym roku Fundacja UPS w ramach tego programu rozpoczęła starania na rzecz posadzenia miliona drzew na całym świecie. Do tej pory posadzono już ponad 1,3 miliona sadzonek.
- Inwestycje w zalesianie mają strategiczne znaczenie dla naszego programu zrównoważonego rozwoju – powiedział Eduardo Martinez, prezes Fundacji UPS. – Pomagają one także wzmocnić nasze społeczności, angażując dziesiątki tysięcy pracowników UPS, którzy na całym świecie pomagają sadzić drzewka.
Granty w zakresie ochrony środowiska w 2013 roku otrzymali:
Earth Day Network na wsparcie projektu Trees for Communities, zakładającego posadzenie 390 000 drzew w Rosji, Norwegii, Etiopii, Kenii i Kamerunie; Keep America Beautiful, Inc. na inicjatywy społecznościowe i zalesianie terenów wymagających rekultywacji oraz wsparcie nagród Vision for America 2014; National Arbor Day Foundation na wsparcie programu UPS Employee Forest Program i zalesianie priorytetowych obszarów w Stanach Zjednoczonych i za granicą i The Nature Conservancy na wsparcie starań UPS Global Forestry Initiative w celu odnowy zalesień w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Gwatemali, Haiti i Chinach, ochronę lasów w Kanadzie, kształtowanie polityki klimatycznej w Europie i na wsparcie inicjatywy Healthy Cities Healthy Trees.

Światowy Miesiąc Wolontariatu
Dziesiąty rok z rzędu UPS zachęca 400 tysięcy swoich pracowników do pomocy i udzielania wsparcia logistycznego w pracach na rzecz zwiększenia świadomości ekologicznej swoich społeczności. W ostatnim roku pracownicy UPS przepracowali w ramach woluntariatu 1,8 miliona godzin, co stanowi wzrost w porównaniu do 1,6 mln godzin z wcześniejszego roku.
- Kwestie społecznego zaangażowanie w tym wsparcia w formie wolontariatu są bardzo ważne także dla pracowników UPS w Polsce. Potwierdzają to same liczby – w 2012 roku 739 naszych pracowników i ich bliskich przepracowało łącznie rekordowe 4.498 godzin, wspierając wiele organizacji i stowarzyszeń. W tym roku zaangażowanie  wolontariuszy naszej firmy i ich pomoc przy kolejnych projektach filantropijnych jest na równie wysokim poziomie – powiedziała Magdalena Blechoska, dyrektor personalna w UPS Polska.

Wśród najciekawszych inicjatyw w społecznych, w które byli zaangażowani pracownicy UPS w Polsce wymienić możemy chociażby posadzenie przez 180 pracowników firmy 1500 sadzonek drzew na terenie Chojnowskiego Parku Narodowego. Innym przykładem jest Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci Osieroconych w Łodzi, w budowę którego szczególnie mocno zaangażowali się pracownicy firmy.
za info UPS

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.