Dodaj ogłoszenie o pracy


TNT dostarcza żywność dla Somalii

TNT Express dostarczyło w tym tygodniu 45 ton pomocy żywnościowej do Nairobi (Kenia), wspierając tym samym Światowy Program Żywnościowy ONZ (World Food Programme - WFP) w żywieniu tysięcy dzieci z sąsiedniej Somalii. Przesyłka, jako część programu pomocy dla 1,5 miliona osób w Somalii, umożliwi WFP dożywienie 6 tysięcy głodujących dzieci, na przestrzeni najbliższych 3 miesięcy.


 
Samolot Boeing 767 dostarczy ponad 3 tysiącami skrzynek “Supplementary Plumpy” (specjalny produkt dla niedożywionych dzieci). Supplementary Plumpy, pastę z witaminami na bazie orzechów, można spożywać prosto z opakowania, bez dodatku wody, która - w ogarniętej suszą Somalii - jest produktem deficytowym. Jedna saszetka słodkiej pasty dostarcza 500 kalorii, a zalecane spożycie, dla dziecka o wadze 7 kg, to 1 opakowanie dziennie (75 kcal/kg/dzień).Pomoc, która trafi do Kenii, zostanie następnie przetransportowana do Somalii, do obszarów najbardziej dotkniętych klęską głodu.

 

Z powodu kolejnych fal suszy i konfliktu, potęgowanych dodatkowo przez wysokie ceny żywności, Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła klęskę głodu w pięciu regionach Somalii. Liczba osób potrzebujących pomocy żywnościowej w tym regionie wynosi obecnie 3,7 miliona – to połowa populacji kraju. WFP pomaga także na terenach wypełnionych osobami uciekającymi ze strefy głodu: to 1,5 miliona osób w północnej i środkowej części Somalii oraz w Mogadiszu. Do ponad 2 miliona potrzebujących nie można dotrzeć z powodu konfliktów mających miejsce na ziemiach Afryki. Ceny zbóż podstawowych są na rekordowym poziomie. Somalia ma jeden z największych wskaźników niedożywienia na świecie, na południu jedno na czworo dzieci jest poważnie niedożywione (źródło: WFP). TNT Express jest partnerem WFP w zakresie transportu i logistyki od 2002 roku, zapewniając wsparcie w postaci transportu lotniczego, magazynów i ekspertów logistyki.
(źr. TNT Express)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.