Dodaj ogłoszenie o pracy


Kłopoty z dojazdem do Oddziału Celnego w Białymstoku

Zgodnie z informacją przekazaną przez Zarząd Dróg i Inwestycji Miejskich w Białymstoku od 15 do 31  października prowadzone będą remonty ulic dojazdowych do oddziału celnego mieszczącego się na ulicy Octowej. Wykonywane prace remontowe  prowadzone będą całodobowo przy połówkowym zawężeniu jezdni. Ruch będzie odbywał się wahadłowo (sterowanie ręczne).

Dlatego Izba Celna w Białymstoku, mając na uwadze położenie tego oddziału celnego przy remontowanym fragmencie ulicy Octowej, zwraca z prośbą do międzynarodowych przewoźników drogowych o uwzględnienie tej informacji przy planowaniu tras, a w szczególności przy wyborze miejsca otwierania karnetów TIR.

Na czas remontu proponuje korzystać z usług oddziałów celnych w Łomży,  Suwałkach, Augustowie i Siemianówce bądź z procedury uproszczonej w miejscach uznanych w zakresie otwierania karnetów TIR, procedury wywozu, procedury dopuszczenia do obrotu realizowanych przez agencje celne posiadające stosowne pozwolenie Dyrektora Izby Celnej w Białymstoku.

za info: Izba Celna w Białymstoku

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.