Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowi najemcy w węgierskich parkach Prologis

Prologis, Inc., właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformował dzisiaj o podpisaniu umów przedłużenia najmu i wynajęcia dodatkowej powierzchni z dwoma klientami węgierskich parków, o łącznej powierzchni 23 100 metrów kwadratowych.

Pierwsza z transakcji to przedłużenie umowy najmu przez firmę Iron Mountain, dostawcę usług przechowywania danych i zarządzania informacjami, który oprócz 17,6 mkw. dotychczas użytkowanych wynajął dodatkowo  2900 mkw. w Prologis Park Budapest-Gyál.

Także ADR Logistics, specjalistyczna firma zajmująca się transportem substancji niebezpiecznych przedłużyła  umowy najmu 2 600 metrów kwadratowych w Prologis Park Budapest-Sziget.

- Przedłużenia zawartych wcześniej umów i wynajęcie dodatkowej powierzchni przez Iron Mountain to pozytywny sygnał dla węgierskiego rynku – powiedział László Kemenes, vice president i market officer Prologis na Węgrzech. - Z obydwoma klientami współpracujemy już od pięciu lat i cieszymy się, że będziemy nadal wspierać ich rozwój, licząc jednocześnie, że odpowiemy na ich potrzeby w przyszłości.

Prologis Park Budapest-Gyál, to ponad 151 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni dystrybucyjnej w ośmiu budynkach. Park położony jest 18 km na południowy wschód od centrum Budapesztu i 17 km od międzynarodowego portu lotniczego w Budapeszcie.

Park Sziget składa się z siedmiu budynków o łącznej powierzchni dystrybucyjnej 120,5 tys. mkw. z możliwością rozbudowy o kolejne 50 tys. mkw. Obok parku przebiega obwodnica M0 zapewniająca dogodne połączenie z portem lotniczym i siecią węgierskich autostrad.

W portfolio Prologis na Węgrzech znajduje się pięć parków dystrybucyjnych w rejonie Budapesztu (Gyál, Harbor Park, Százhalombatta, Szigetszentmiklós, Budaörs) i jeden w Hegyeshalom, o łącznej powierzchni magazynowej ponad 490 tys. mkw.

źr. Prologis

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.