Dodaj ogłoszenie o pracy


TELS otwiera nowy oddział w St. Petersburgu

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, mających zapotrzebowanie na transport towarowy na wszystkich kierunkach z Europy i Azji do St. Petersburga i obwodu leningradzkiego, Grupa Spółek TELS 16 września 2013r. oficjalnie ogłosiła otwarcie nowego oddziału w St. Petersburgu.

TELS już od dawna organizuje przewozy międzynarodowe w imporcie i eksporcie wszystkimi rodzajami transportu w kierunku północno-zachodniego regionu Federacji Rosyjskiej. Pojawienie się własnego oddziału w St. Petersburgu pozwoli mocno przyśpieszyć rozwój tego kierunku i zaproponować Klientom z tego regionu jeszcze bardziej komfortową i niezawodną obsługę. Obecność w porcie St. Petersburga zwiększy szybkość oraz ilości dostaw naszych ładunków transportem morskim do Federacji Rosyjskiej. Pojawiają się nowe możliwości w zakresie dalszej optymizacji schematów logistycznych, wzmocnienia kontroli nad transportem ładunków w regionie, rozwoju usług zorientowanych na Klienta w jeszcze większym stopniu. Perspektywy rozwoju północno-zachodniego regionu Rosji wyglądają optymistycznie. Według informacji dz. analiz Grupy Spółek TELS, udział St. Petersburga wraz z obwodem leningradzkim w ogólnej ilości przewozów drogowych w imporcie do Federacji Rosyjskiej wynosi około 5%, a port w Petersburgu przyjmuje około połowy wszystkich importowanych do Rosji kontenerów. Region aktywnie się rozwija – powstają zakłady, przedsiębiorstwa przemysłowe, branża samochodowa przyciąga bardzo poważne inwestycje.

Działa również program rządu rosyjskiego mający na celu rozwój portów St. Petersburga i Ust-Ługi. W przyszłości większa część ruchu towarowego, który dzisiaj przyjmują porty zagraniczne – Kłajpeda, Ryga, Tallin, Kotka, – zostanie skierowana do St. Petersburga oraz Ust-Ługi. To wszystko tworzy dobre perspektywy do rozwoju usług logistycznych w północno-zachodnim regionie Rosji. 

TELS posiada w tej chwili swoje oddziały w Warszawie, Mińsku (Białoruś), Moskwie, Kijowie, Londynie i Pradze. W najbliższym czasie planowane jest również otwarcie nowego oddziału w Niemczech.

(źr. TELS Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.