Dodaj ogłoszenie o pracy


Hanger sorter – nowe rozwiązanie do sortowania wieszaków w magazynach z odzieżą

SDI Group, globalny dostawca projektów i wdrożeń opartych o automatyzację procesów przepływu towarów w magazynach, opracował pomysłowy automatyczny system sortowania pustych wieszaków, Hanger Sorter. System ten zaprojektowano z myślą o recyklingu pustych wieszaków na ubrania, tak powszechnie stosowanych w całym sektorze odzieżowym. To innowacyjne rozwiązanie wykorzystuje technologię rozpoznawania obrazu i system nowoczesnych kamer do identyfikacji wieszaków. Wszystko dzieje się w ruchu, gdy wieszaki przesuwają się na linii transportowej. W czasie krótszym niż 300 milisekund system rozpoznaje typ wieszaka porównując jego obraz z ponad 80 aktualnie zdefiniowanymi profilami. Rozwiązanie to może zrewolucjonizować czasochłonną czynność sortowania pustych wieszaków zwracanych do magazynu ze sklepów i outletów.  

System opracowany został dla jednej z największych w Europie sieci sklepów odzieżowych, która miała ogromny problem z sortowaniem 65 milionów pustych wieszaków rocznie. Biorąc pod uwagę różnorodne typy i kolory wieszaków odzwierciedlające różne ich przeznacznie – inne do odzieży dla dorosłych i dla dzieci, inne do kurtek czy do swetrów czy też do spodni i akcesorów – właściwe rozpoznanie i pogrupowanie każdego rodzaju wieszaka przez pracownika magazynu było wymagającym i czasochłonnym zadaniem. Sorter zaprojektowany przez SDI Group pracuje z wydajnością netto 5 tys. jednostek na godzinę czyli kilkakrotnie szybciej od ręcznego sposobu pracy. Przekłada się to natychmiast na wymierne korzyści operacyjne takie jak znacznie lepsze wykorzystanie przestrzeni magazynowej i niższe koszty obsługi.

Urządzenie „Hanger Sorter” oparte jest na sprawdzonej i wydajnej technologii sortera odzieży wiszącej produkowanego przez SDI Group i powszechnie stosowanego w branży odzieżowej na całym świecie. Puste wieszaki wprowadzane są do systemu ręcznie, a następnie przemieszczają się automatycznie po wyprofilowanej szynie w kierunku systemu kamer umieszczonych pod optymalnym kątem, tak aby żaden wieszak nie został pominięty w identyfikacji. Zaawansowane oprogramowanie kamer rozpoznaje rodzaj wieszaka (typ, kolor) dosłownie w ułamku sekundy, a informacja ta przekazywana jest do systemu sterowania sorterem. Wieszaki są następnie kierowane do odpowiedniego zjazdu, gdzie gromadzą się na szynach gotowe do odbioru i pakowania w plastkowe pojemniki, w którch są przechowywane w magazyni do ponownego użycia.  

Jest to prawdziwie ekologiczna opcja dla wszystkich firm z branży odzieżowej parających się sprzedażą detaliczną. Dzięki naszemu „sorterowi do pustych wieszaków”, firmy mogą odzyskiwać i ponownie wykorzystywać puste wieszaki. Nie zapominajmy także o ogromnym wzroście efektywności takiego procesu w porównaniu z obecnie stosowanym "systemem manualnym”.

(źr. SDI Group)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.