Dodaj ogłoszenie o pracy


Board Connect na pokładach Lufthansy

Dla tych, którzy ani na moment nie mogą rozstać się z swoim profilem na „fejsbuku” i muszą być ciągle na bieżąco, niemiecki przewoźnik Lufthansa wprowadza WiFi i nowe usługi na średnich trasach.
Board Connect, w przeciwieństwie do zwykłych systemów, nie wymaga instalacji skomplikowanego okablowania w każdym z foteli. Wystarczy standardowa sieć bezprzewodowa, wymagająca jedynie montażu kilku punktów dostępu na pokładzie.

Dzięki temu linie lotnicze zaoferują swoim pasażerom, podróżującym na średnich trasach, szeroki wybór filmów, seriali, muzyki, gier oraz dostęp do najświeższych informacji. Produkty  Lufthansa WorldShop można zamówić podczas podróży - siedząc wygodnie w fotelu i korzystając z bezpłatnego portalu. Usługa jest dostępna na trasach średniego zasięgu i obejmuje destynacje, znajdujące się w dawnych republikach  radzieckich oraz krajach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Aby skorzystać z usługi, wystarczy jedynie połączyć się z serwerem przez WiFi, za pomocą własnego laptopa, tabletu, czy smartfona. W 2014 roku nowe rozwiązania, opracowane przez Lufthansa Systems we współpracy z BoardConnect, zastosowane będą także na pokładach dwudziestu maszyn typu Airbus A321s. Już podczas okresu testowego, wiosną bieżącego roku, nowa oferta rozrywkowa przewoźnika spotkała się z pełnym uznaniem  pasażerów.
źrółlo: Lufthansa

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.