Dodaj ogłoszenie o pracy


Czytaj! Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce

Zapraszamy do lektury pierwszego powakacyjnego numeru Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistyce.pdf, w którym w rozmowie z Janem Załubskim prezesem zarządu ZET Transport wyjaśniamy dlaczego Polska nie może być "transportowym tygrysem Europy", gdzie należy upatrywać szansy dla rozwoju polskich przewoźników, a w rozmowie z zarządem SM Logistic o tym jak zbudować bezkonkurencyjną firmę i jak wygrywać przetargi w największych sieciach dystrybucyjnych.
W rozmowie z Katarzyną Kowalską- dyrektorką logistyki Leroy Merlin, wyjaśniamy na czym polega organizacja dostaw, dobór podwykonawców i dystrybucja produktów w sieci DIY.  
A na koniec ciekawostka nt. rynku pracy w logistyce - o "błędnym kole" rekrutacji w logistyce i o płacach w branży TSL, o ile wzrosły oraz na jakim poziomie kształtowały się w roku 2013. 
Oprócz tego opisujemy nową gamę pojazdów dystrybucyjnych Renault Trucks oraz korzyści z rozliczania opłat drogowych viaToll w systemie post-paid.
 
 
Jeśli chcesz otrzymywać kolejne wydania Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistyce.pdf, zapisz się do Newslettera, subskrypcja jest bezpłatna!

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.