Dodaj ogłoszenie o pracy


Hines kupuje magazyny w Gądkach i Grodzisku Mazowieckim

Hines, międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości, poinformowała dzisiaj o zakupie dwóch nieruchomości logistycznych, zlokalizowanych w Gądkach pod Poznaniem oraz w Grodzisku Mazowieckim. Środki na sfinansowanie zakupu pochodziły z funduszu Hines Russia & Poland Fund (HRPF). Sprzedającym był TMW Pramerica Property Investment GmbH.

Obie nieruchomości położone są w dogodnych lokalizacjach przy autostradzie A2, łączącej Berlin z Warszawą. Jedynym ich najemcą jest firma Raben. Obiekty zostały zbudowane przez grupę Raben w latach 1995-2004 jako projekty typu built-to-suit. W skład nabytych nieruchomości wchodzi 7 budynków magazynowo-biurowych, o łącznej powierzchni około 70 tys. mkw.
Obiekt w Gądkach obejmuje 5 budynków o całkowitej powierzchni 30 tys. mkw., natomiast nieruchomość w Grodzisku Mazowieckim to 2 budynki o powierzchni 40 tys. mkw. Hines Polska będzie pełnić funkcję zarządcy aktywów i zarządcy nieruchomości. Transakcja zwiększa portfolio nieruchomości logistycznych zarządzanych przez firmę Hines w Polsce do ponad 340 tys. metrów kwadratowych.

- Decyzja o kolejnym zakupie obiektów logistycznych podyktowana była atrakcyjnością tych konkretnych aktywów, jak również stabilnością gospodarczą Polski pozwalającą na realizację inwestycji w perspektywie średnio i długoterminowej. Zarówno ta, jak i poprzednie inwestycje Hines w Polsce, Brazylii, Rosji i w Niemczech w znaczący sposób poszerzają portfel nieruchomości logistycznych Hines Mieczysław Godzisz, prezes zarządu Hines Polska.

Fundusz Hines Russia & Poland Fund (HRPF), ze środków którego został sfinansowany zakup obiektów w Gądkach i w Grodzisku Mazowieckim, został utworzony w 2012 r.dla  inwestowania między innymi w Polsce. Kapitał pochodzi od grupy inwestorów instytucjonalnych z Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych. Fundusz ma zainwestować około 80% swojego kapitału w Rosji i 20% w Polsce. 

źródlo: Hines

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.