Dodaj ogłoszenie o pracy


GEFCO wspólnie z Kratzer Automation optymalizuje transport drogowy

GEFCO zainwestowało w najnowocześniejsze technologie informatyczne. Firma wdrożyła nowe narzędzie CADIS firmy Kratzer Automation, prowadzone w ramach partnerstwa z Cereza Management & IT. Wpisuje się to w szeroko zakrojony projekt stworzenia platformy współpracy, której celem jest ułatwienie przepływów pomiędzy klientami i przewoźnikami.
 
Najważniejszymi funkcjami systemu CADIS są analiza, planowanie i dokumentacja wszystkich operacji w transporcie drogowym poprzez skanowanie kodów kreskowych z użyciem terminala PDA (Personal Digital Assistant). Jest to jedyne rozwiązanie, które w sposób skuteczny i jednolity obejmuje wszystkie punkty, przez które przechodzą przesyłki, od podjęcia towaru, poprzez jego rozładunek i załadunek na rampie, aż do dostarczenia odbiorcy końcowemu. 
System CADIS, opracowany wyłącznie dla transportu lądowego, uwzględnia instrukcje dotyczące dostawy i zarządza planowaniem trasy w celu optymalnej dystrybucji podjętych przesyłek. Dzięki licznym kontrolom unika się błędów, a informacje o położeniu przesyłki przekazywane są w czasie rzeczywistym.  System pozwala również na tworzenie dokumentacji zdjęciowej w przypadku zastrzeżeń co do stanu towaru i podpisywanie się przez klienta bezpośrednio na ekranie terminala. Potwierdzanie odbioru w formie elektronicznej pozwala na uniknięcie procesu przepisywania, prowadzonego w ramach weryfikacji dokonywanej na końcu trasy, ponieważ narzędzie to od razu przekazuje informacje do głównego systemu informatycznego. Zmniejszenie zużycia papieru i skrócony czas przetwarzania informacji oznaczają zysk dla klienta, gwarantując mu skuteczność i zwiększoną produktywność. 
W ciągu zaledwie roku oprogramowanie zostało wdrożone przez GEFCO w 13 krajach europejskich, w ponad stu oddziałach: w Niemczech, Belgii, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Holandii, Polsce, Portugalii, Czechach, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Słowenii i Szwajcarii. Około 2000 kierowców-dostawców GEFCO dysponuje obecnie terminalami PDA, pozwalającymi na skanowanie kodów kreskowych na rampie załadunkowej oraz w momencie dostawy lub podjęcia przesyłki u klienta. W drugim półroczu 2013 roku firma planuje rozszerzyć funkcjonalności systemu, dodając do nich zarządzanie opakowaniami i przygotowywanie tras. Z kolei w 2014 roku rozpoczęty zostanie nowy etap — system wykorzystywany będzie na rampie przyjęć, co pozwoli na rejestrowanie towarów bezpośrednio przy wyjeździe i przyjeździe transportów.
 
Analiza przepływów, identyfikowalność dostaw, wskaźniki wydajności: GEFCO opracowało skuteczne systemy informatyczne w celu kontroli i nieustannego podwyższania jakości usług logistycznych świadczonych przez Grupę. Takie interfejsy informatyczne pozwalają na monitorowanie oraz zapewnienie bezpieczeństwa przepływów towarów na całej długości łańcucha dostaw w skali całego świata.
 
(źr. za inf. GEFCO Polska)
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.