Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis podpisał kolejne umowy najmu magazynów

Tym razem w Czechach, Prologis, poinformował o podpisaniu czterech umów najmu o całkowitej powierzchni 26,6 tys. mkw.  
 
Nowe umowy najmu obejmują: 
- 5,7 tys. mkw w Prologis Park Prague D1 East  (Budynek 2), wynajętych firmie ESA Logistika, która należy do Hitachi Transportation Systems Group, jednego z wiodących przedsiębiorstw logistycznych operujących na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Pośrednikiem przy tej transakcji była agencja Cushman & Wakefield. 
- 5,7 tys. mkw dodatkowej powierzchni w Prologis Park Prague D1 East (Budynek 6), wynajętych firmie Duke Manufacturing. Tym samym firma Duke Manufacturing zwiększyła zajmowaną powierzchnię w parku z 2 100 do 7 800 metrów kwadratowych. Pośrednikiem przy tej transakcji była agencja nieruchomości Industrial Servis. 
- 5,6 tys. mkw w Prologis Park Pilsen-Stenovice (Budynek 3), wynajętych firmie Duvenbeck Logistik, mającemu swą siedzibę w Niemczech międzynarodowemu dostawcy pełnej gamy usług logistycznych. Pośrednikiem przy tej transakcji była agencja Colliers International. 
- Przedłużenie umowy najmu 9,6 tys. mkw przez Raben Logistics na terenie Prologis Park Prague D1 East (Budynek 1). 
 
Z portfolio składającym się z sześciu parków dystrybucyjnych (27 budynków) o całkowitej powierzchni ponad 630 tys. metrów kwadratowych, Prologis jest jednym z wiodących operatorów obiektów dystrybucyjnych w Czechach (stan na dzień 30 czerwca 2013 r.).
 
(za inf. Prologis)
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.