Dodaj ogłoszenie o pracy


320 miejsc pracy w centrum dystrybucji Biedronki w Lubartowie

To już kolejne centrum w sieci logistycznej Biedronki. Dzisiaj - 4 września br., otwarto nowe centrum dystrybucyjne w Lubartowie. Nowy obiekt służy do zaopatrzenia ok. 150 sklepów Biedronka w regionie, a bezpośrednie zatrudnienie w nim znalazło ponad 300 osób. 

Powierzchnia magazynowa nowego centrum wynosi 28 tys. mkw. Obsługa załadunkowo-rozładunkowa odbywać się będzie za pośrednictwem 62 doków. Sprawne zaopatrzenie sklepów sieci Biedronka w regionie zapewni nowoczesna flota, która składa się z 66 naczep i 47 samochodów dostawczych. Każdego dnia centrum opuszczać będzie ponad 140 pojazdów.  

Otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego w Lubartowie jest elementem realizacji strategii sieci Biedronka, która zakłada posiadanie do 2015 roku 3000 sklepów w całej Polsce. Centrum pozwoli na maksymalne skrócenie drogi, jaką muszą pokonać produkty, zanim od dostawców dotrą na sklepowe półki. Ponadto, spełniając najwyższe standardy jakości przechowywania i transportu towarów, gwarantuje, że każdego dnia do Klientów sklepów Biedronka trafiają świeże, wysokiej jakości, bezpieczne produkty. Nowe centrum dystrybucyjne w Lubartowie, zatrudniające ok. 320 pracowników, jest istotnym wzmocnieniem dla lokalnego rynku pracy. Oprócz miejsc pracy na stanowiskach związanych bezpośrednio z logistyką oraz funkcjonowaniem sklepów w regionie, otwarcie centrum wygenerowało także ok. 200 miejsc pracy dla pracowników zatrudnionych pośrednio, w firmach obsługujących centrum –ochroniarskich, sprzątających, cateringowych i logistycznych, w tym dla kierowców samochodów dostawczych dostarczających towar z centrum do sklepów.

Łącznie we wszystkich centrach dystrybucyjnych sieci Biedronka oraz w zlokalizowanych przy nich biurach regionów zatrudnionych jest ok. 4,7 tysięcy osób.

Lubartów jest już 13. centrum dystrybucyjnym wchodzącym w skład sieci logistycznej Jeronimo Martins Polska, która należy do najnowocześniejszych w Polsce. Centra, obok zastosowania zaawansowanych rozwiązań informatycznych, spełniają także najwyższe standardy jakości przechowywania i transportu towarów, co gwarantuje świeżość i bezpieczeństwo produktów oraz zapewnia niezmienność jakości w całym łańcuchu dostaw. Wśród stosowanych technologii znajdują się m.in. śledzenie temperatur w magazynach i naczepach, monitorowanie pozycji pojazdów za pomocą GPS, a także system zarządzania flotą wózków magazynowych. Flota transportowa Biedronki wyposażona jest w specjalnie skonstruowane, klimatyzowane naczepy. Sieć korzysta także z nowoczesnych systemów chłodzenia Thermoking i Carrier.

(źr. JM Polska) 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.