Dodaj ogłoszenie o pracy


DSV także w Kolumbii dzięki przejęciu Airmar Cargo

Pod koniec III kwartału 2013 roku DSV przejmie Airmar Cargo S.A., z którym współpracuje na wyłączność od 2009 roku. Oznacza to, że DSV będzie na stałe obecne we wszystkich trzech największych krajach tego regionu – Brazylii, Meksyku oraz Kolumbii.
 
Powstała w 1997 roku Airmar Cargo S.A. jest liderem rynku frachtu morskiego, eksportującym towar z Kolumbii na teren całej Ameryki Południowej oraz Wysp Karaibskich. Zatrudniając blisko 60 pracowników w 4 oddziałach w Bogocie, Medellin, Cali oraz Cartagenie zamknęła ona zeszły rok obrotem brutto w wysokości 8 milionów dolarów.
 
- Biorąc pod uwagę, że Kolumbia jest trzecim co do wielkości krajem w Ameryce Łacińskiej i czwartym największy rynkiem w regionie, otwarcie w tym państwie oddziału DSV było tylko kwestią czasu – mówi Arkadiusz Mirek, prezes zarządu DSV Air&Sea.
 
Transakcja ta stanowi, po otwarciu filii DSV w Brazylii, kolejny krok grupy w rozwoju na terenie Ameryki Łacińskiej. Było to możliwe dzięki przejęciu byłych spółek joint-venture w Chile, Peru oraz Argentynie w listopadzie 2012 roku. Tym samym Kolumbia stała się 75 krajem w którym DSV będzie posiadał swój oddział.
 
(źr. za inf. DSV)
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.