Dodaj ogłoszenie o pracy


300 miejsc pracy w centrum dystrybucyjnym Biedronki w Gdańsku

Praca dla 300 osób
Otwarte dzisiaj (2 września br.) 12. centrum dystrybucyjne sieci sklepów Biedronka, to nowy obiekt, który będzie zaopatrywał ok. 150 sklepów w regionie. Znajdzie w nim zatrudnienie prawie 300 osób. Jest to pierwsze centrum sieci dedykowane do obsługi aglomeracji miejskiej.
Centrum dystrybucyjne w Gdańsku powstało na terenie Parku Przemysłowo-Technologicznego Maszynowa. Jego powierzchnia magazynowa wynosi ponad 21 tys. mkw.

Ze względu na miejski charakter centrum, dostawy realizować będzie dostosowana do specyfiki aglomeracji, zróżnicowana flota złożona z ponad 60 pojazdów dostawczych. Większość pojazdów spełniać będzie rygorystyczne normy PIEK dotyczące poziomu hałasu – m.in. będą posiadać izolację dźwięku oraz będą  wyposażone w ciche pomosty przeładunkowe i urządzenia chłodzące. Docelowo, centrum dystrybucyjne opuszczać będzie każdego dnia ok. 120 pojazdów z dostawami do sklepów.
Centrum wyposażone będzie w ponad 300 kontenerów chłodniczych oraz nowoczesny system schładzania dla towarów świeżych, wymagających niskich temperatur. Gwarantuje to zachowanie ciągu chłodniczego, a co za tym idzie -  świeżość i bezpieczeństwo produktów, jak również niezmienność jakości w całym łańcuchu dostaw.


W nowym centrum dystrybucyjnym w Gdańsku zatrudnionych będzie docelowo ok. 220 pracowników. Dodatkowo, w Biurze Regionu, którego siedziba jest zlokalizowana na terenie Centrum,  zatrudnienie znalazło 75 osób. Budowa centrum dystrybucji w Gdańsku rozpoczęła się w październiku 2012 r. i trwała ponad 9 miesięcy. Wartość tej inwestycji to ok. 100 milionów złotych.


Jeronimo Martins Polska posiada jeden najnowocześniejszych systemów  dystrybucji w Polsce, w skład którego wchodzi obecnie 12 centrów dystrybucyjnych. Zastosowanie zaawansowanych rozwiązań informatycznych do planowania zapasu, operacji magazynowych i obsługi transportu pozwala skrócić do minimum czas składowania towarów oraz szybką reakcję na potrzeby klientów sklepów.

Centra spełniają także najwyższe standardy jakości przechowywania i transportu towarów, co gwarantuje, że każdego dnia do sklepów trafiają świeże, wysokiej jakości, bezpieczne produkty. Wśród stosowanych technologii znajdują się m.in. śledzenie temperatur w magazynach i naczepach, monitorowanie pozycji pojazdów za pomocą GPS, a także system zarządzania flotą wózków magazynowych. Flota transportowa Biedronki wyposażona jest w specjalnie skonstruowane, klimatyzowane naczepy. Sieć korzysta także z nowoczesnych systemów chłodzenia Thermoking i Carrier.

źródło:PR

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.