Dodaj ogłoszenie o pracy


Uwaga - żółte fotoradary na drogach!

Wczoraj fotoradary drogowe otrzymały nowy kolor obudowy. Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczęła oklejanie żółtą odblaskową folią obudów stacjonarnych urządzeń rejestrujących na drogach krajowych i lokalnych. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury daje Inspekcji 36 miesięcy na oznaczenie masztów, ale już od teraz sukcesywnie będą oklejane kolejne fotoradary. Pierwsze zostały dzisiaj oklejone w Warszawie, m.in. na ul. Pułkowej, Czecha i w Al. Stanów Zjednoczonych. Od 1 lipca br. Inspekcja Transportu Drogowego zaczęła ujawniać, za pomocą stacjonarnych urządzeń rejestrujących zainstalowanych w pasie drogowym dróg publicznych, naruszenia polegające na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości. Fotoradary będące w dyspozycji Inspekcji Transportu Drogowego pracują w systemie ciągłym tzn. 24 godzinnym.


W niedalekiej przyszłości na naszych drogach pojawi się 300 nowych stacjonarnych urządzeń rejestrujących oraz systemy pomiaru prędkości odcinkowej. Ponadto na najbardziej niebezpiecznych skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną zainstalowane będą rejestratory wjazdu na czerwonym świetle.
(źr. GITD)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.