Dodaj ogłoszenie o pracy


Prawie 1000 młodych logistyków zakończyło edukację

Kilka dnia temu 530 licencjatów i 419 magistrów opuściło mury Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Teraz rozpoczynają swoją karierę w logistyce! Władze WSL wyróżniły najlepszych absolwentów za wyniki w nauce oraz za sukcesy sportowe, działalność w kołach naukowych i samorządzie studenckim.

 

 

 

Najlepszymi absolwentami Wyższej Szkoły Logistyki w roku 2011 zostali:
Marcin Czajczyk – absolwent studiów stacjonarnych I stopnia
Agata Grobelna - absolwentka studiów niestacjonarnych I stopnia
Anna Maria Sidorkiewicz - absolwentka studiów stacjonarnych II stopnia
Sebastian Stępniak - absolwent studiów niestacjonarnych II stopnia

 

Uroczystości miały wspaniałą oprawę. W auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zebrali się absolwenci, ich rodziny i przyjaciele, władze Wyższej Szkoły Logistyki, Senat Uczelni, nauczyciele akademiccy oraz pracownicy administracyjni WSL.


- Każdy z Was zdaje sobie sprawę ile serca, pracy i wysiłku włożył w to, aby znaleźć się dzisiaj w tej auli i przyjąć godność licencjata i magistra – mówił do absolwentów wzruszony Rektor Wyższej Szkoły Logistyki, prof. zw. dr hab. Andrzej Korzeniowski. – Sądzę, że wszyscy zgodzicie się, iż opuszczacie mury uczelni wzbogaceni o wiele cennych doświadczeń. Na podstawie licznych przykładów jestem przekonany o tym, że nasza uczelnia przygotowuje młodzież nie tylko do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, ale również do pełnienia odpowiedzialnych funkcji w przedsiębiorstwach produkcyjnych, transportowych, handlowych i innych jednostkach gospodarczych. Przekonany jestem także, że absolwenci WSL kończą ją jako osoby samodzielne, odpowiedzialne i w pełni przygotowane do podejmowania trudnych, życiowych i zawodowych decyzji – dodał.


Rok akademicki 2010/2011 był dla Wyższej Szkoły Logistyki nie tylko rokiem jubileuszu 10-lecia istnienia uczelni, ale także kolejnym rokiem dynamicznego rozwoju. Wydano drukiem szereg podręczników akademickich związanych z realizowanym programem dydaktycznym Czasopismo naukowe „LogForum” znalazło swoje miejsce na mapie profesjonalnych czasopism naukowych w Polsce. W minionym okresie Wyższa Szkoła Logistyki realizowała szereg tematów badawczych oraz grantów z partnerami krajowymi i zagranicznymi, była współorganizatorem i organizatorem wielu konferencji. Pracownicy Uczelni wygłosili kilkadziesiąt referatów na konferencjach krajowych i zagranicznych. Opublikowano kilkaset artykułów w czasopismach naukowych. Biblioteka Wyższej Szkoły Logistyki powiększyła swoje zbiory stając się miejscem pracy dla wielu osób piszących prace licencjackie i magisterskie. Dużym osiągnięciem Wyższej Szkoły Logistyki było rozwijanie współpracy partnerskiej z przedsiębiorstwami zaliczanymi do liderów rynku oraz szkołami średnimi kształcącymi w zawodach: technik logistyk i technik spedytor. W minionym roku, Uczelnia zorganizowała III Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną, w której udział wzięło udział ponad 4 600 uczniów z całej Polski. WSL stała się Uczelnią popularną. Wynika to z faktu, iż logistyka przeżywa ogromny rozkwit. Absolwenci tego kierunku są poszukiwani na rynku pracy i mają otwartą drogę do błyskotliwej kariery.


- Jestem przekonany, że otrzymaliście dobre wykształcenie, dobre przygotowanie do pracy, do sprostania wymaganiom, jakie nakłada na Was współczesna wiedza, współczesna logistyka – mówił Rektor WSL.
Wyższa Szkoła Logistyki jest pierwszą w Polsce uczelnią logistyczną. Ma najszerszą w kraju ofertę edukacyjną w zakresie logistyki, o czym świadczy ponad 40 przedmiotów związanych z logistyką. Ma także wsparcie merytoryczne i osobowe Instytutu Logistyki i Magazynowania – czołowego Instytutu Badawczego – lidera w zakresie kreowania, upowszechniania i wdrażania do praktyki nowoczesnych rozwiązań z dziedziny logistyki i elektronicznej gospodarki - inicjatora utworzenia Uczelni.
(źr. WSL)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.