Konto pracodawcy

Rusza Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa - przyłącz się do akcji i jedź bezpiecznie!

 

Zbliża się pierwszy weekend wakacji, tysiące ludzi wyruszy w drogę na upragniony wypoczynek, Aby nikt nie zginął w wypadkach w tym czasie, wszyscy użytkownicy dróg muszą zachowywać się racjonalnie. Do tych, którzy nie zamierzają dostosować się do zasad bezpieczeństwa, spółka PEKAES uczestnik akcji Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa, apeluje: ZOSTAŃCIE W DOMACH!

Spóła Pekaes po raz kolejny bierze udział w akcji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad apelując do własnych pracowników, partnerów i namawiając do dzielenia się informacją o weekendzie bez ofiar z każdym kierowcą. Kampania społeczna promująca Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa “Weekend bez ofiar” trwa, a wezwanie do pozostania w domach, kiedy cała Polska rusza na wakacje, to sposób na wywołanie autorefleksji nad własnym zachowaniem w ruchu drogowym.

- Myślę, że wiele osób będzie zaskoczonych, że jedzenie za kierownicą jest równie niebezpieczne jak rozmowa przez telefon komórkowy, albo że prowadząc samochód po zażyciu leków obniżających zdolność kierowania pojazdem, kierowca ponosi taką samą odpowiedzialność karną, jak gdyby jechał po spożyciu alkoholu – mówi Andrzej Maciejewski, zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, instytucji organizującej akcję Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa “Weekend bez Ofiar”.
Teraz można sprawdzić własną wiedzę w teście dostępnym w serwisie Onet.pl i można potwierdzić wolę bezpiecznej jazdy oznakowując swój samochód naklejką, które są dostępne w aktualnym wydaniu “Auto Świata” i będą rozdawane w czasie pikników edukacyjnych w całej Polsce. Naklejka na samochodzie to rodzaj deklaracji, to znaczy, że jeździmy bezpiecznie, myślimy o tym, co robimy za kierownicą i nie jest nam obojętne, jak jeżdżą inni.

- Dobry przykład może stać się nawykiem, dlatego każdy Weekend bez Ofiar jest akcją o długofalowych efektach. Jeśli od piątku do niedzieli można jeździć uważniej, to z dużym prawdopodobieństwem ten styl będzie przyjmować się i w inne dni tygodnia. Jeżeli taka akcja uratuje choćby jedno życie, to się po prostu opłaca. - mówi Jacek Machocki, prezes zarządu PEKAES.


Organizatorem Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa „Weekend bez Ofiar“ jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Partnerzy przedsięwzięcia: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Zdrowia, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Główna Policji, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Patronat honorowy objął Minister Infrastruktury. Akcję wspierają media ogólnopolskie i regionalne.
(źr. Pekaes)

kobiety w logistyce
Różnice w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn w Polsce sięgają prawie 20 proc.
Odkrywamy „Źródła Logistyki” – relacja z 7. Forum Kobiet w Logistyce!
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Zmiany w prawie - czy leasing będzie nadal się opłacał?
Jak wdrożyć dostawy w strategii PULL?
Zwierasz umowę ubezpieczeniową - poznaj najważniejsze pojecia i definicje!
Jak działa zrównoważony transport w Carlsberg Polska?
Kiedy opłaca się kupować wózki widłowe zaprojektowane „na miarę”?
Czas pracy kierowcy zawodowego w porze nocnej
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Afryka szansą dla polskich eksporterów - jak bezpiecznie prowadzić ekspansję?
Zawirowania polityczne na świecie a działania inwestorów
Przewoźnicy optymistycznie patrzą w przyszłość, ale wyzwań nie brakuje
Czego szukają pracownicy fizyczni i czego oczekują od pracodawców?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Optifuel Lab 3 – Renault Trucks znalazło sposób na superoszczędny silnik
Port Gdańsk zyskał nową trasę żeglugową do/z Danii oraz zachodniej i północne ...
Najlepsze biuro w magazynie w Polsce należy do Drabest
Dachser osiągnął najwyższy poziom zatrudnienia w swojej historii
Czwarty prom Stena Line wchodzi na trasę Gdynia - Karlskrona
DPD Polska sponsorem drużyny siatkarskiej kobiet
Stokrotka rozwija logistykę
Prologis buduje swój pierwszy park logistyczny w Łodzi
Jungheinrich Polska w nowej siedzibie - Astrum Business Park
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC