Konto pracodawcy

Rusza Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa - przyłącz się do akcji i jedź bezpiecznie!

 

Zbliża się pierwszy weekend wakacji, tysiące ludzi wyruszy w drogę na upragniony wypoczynek, Aby nikt nie zginął w wypadkach w tym czasie, wszyscy użytkownicy dróg muszą zachowywać się racjonalnie. Do tych, którzy nie zamierzają dostosować się do zasad bezpieczeństwa, spółka PEKAES uczestnik akcji Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa, apeluje: ZOSTAŃCIE W DOMACH!

Spóła Pekaes po raz kolejny bierze udział w akcji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad apelując do własnych pracowników, partnerów i namawiając do dzielenia się informacją o weekendzie bez ofiar z każdym kierowcą. Kampania społeczna promująca Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa “Weekend bez ofiar” trwa, a wezwanie do pozostania w domach, kiedy cała Polska rusza na wakacje, to sposób na wywołanie autorefleksji nad własnym zachowaniem w ruchu drogowym.

- Myślę, że wiele osób będzie zaskoczonych, że jedzenie za kierownicą jest równie niebezpieczne jak rozmowa przez telefon komórkowy, albo że prowadząc samochód po zażyciu leków obniżających zdolność kierowania pojazdem, kierowca ponosi taką samą odpowiedzialność karną, jak gdyby jechał po spożyciu alkoholu – mówi Andrzej Maciejewski, zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, instytucji organizującej akcję Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa “Weekend bez Ofiar”.
Teraz można sprawdzić własną wiedzę w teście dostępnym w serwisie Onet.pl i można potwierdzić wolę bezpiecznej jazdy oznakowując swój samochód naklejką, które są dostępne w aktualnym wydaniu “Auto Świata” i będą rozdawane w czasie pikników edukacyjnych w całej Polsce. Naklejka na samochodzie to rodzaj deklaracji, to znaczy, że jeździmy bezpiecznie, myślimy o tym, co robimy za kierownicą i nie jest nam obojętne, jak jeżdżą inni.

- Dobry przykład może stać się nawykiem, dlatego każdy Weekend bez Ofiar jest akcją o długofalowych efektach. Jeśli od piątku do niedzieli można jeździć uważniej, to z dużym prawdopodobieństwem ten styl będzie przyjmować się i w inne dni tygodnia. Jeżeli taka akcja uratuje choćby jedno życie, to się po prostu opłaca. - mówi Jacek Machocki, prezes zarządu PEKAES.


Organizatorem Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa „Weekend bez Ofiar“ jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Partnerzy przedsięwzięcia: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Zdrowia, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Główna Policji, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Patronat honorowy objął Minister Infrastruktury. Akcję wspierają media ogólnopolskie i regionalne.
(źr. Pekaes)

kobiety w logistyce
Kobiety w zarządach firm - perspektywa globalna
Różnice w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn w Polsce sięgają prawie 20 proc.
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Jak sprawdzić brokera usług kurierskich i nie stracić na paczkach?
Co nas czeka w cyberbezpieczeństwie w 2019 roku?
Czy można i czy warto pożyczać licencję transportową?
Jak rozwiązać problem z brakiem rąk do pracy w branży TSL?
Inteligentne tachografy – co zmienią w pracy kierowcy?
Stan opon a bezpieczeństwo drogowe
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Zmiany w polisach OC, jak wpłynie to na ceny?
Polska jedną strefą inwestycyjną – jak zadziała w praktyce?
Jak zmiany klimatyczne decydują o zmianach na rynku nieruchomości logistycznych?
Znaczne spowolnienie tempa wzrostu e-handlu – czeka nas kolejna zmiana w sprzedaży towarów?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Volvo Trucks w kampanii “Strażacy – dziękujemy”!
Centralny Port Komunikacyjny rozpoczął działalność – znany jest już skład za ...
Igor Reguski dyrektorem powierzchni logistycznych w BNP Paribas Real Estate
Axell stawia w Polsce na usługi magazynowe
Agility Logistics rozwija usługi dla branży kosmetycznej i perfumeryjnej
OT Logistics podsumował sezon żeglugowy 2018 na Kanale Gliwickim i Odrze
150 miejsc pracy w nowym magazynie ID Logistics w Woli Bykowskiej
CEVA wykonała pierwszy transport drogowy z Chin do Europy na karnecie TIR
Nowa siedziba szczecińskiego oddziału Rohlig Suus Logistics
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC