Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS koleny raz "najbardziej podziwianą firmą świata"

Firma UPS została uznana „za najbardziej podziwianą firmę świata” w corocznym badaniu przeprowadzonym przez magazyn FORTUNE. Firma UPS w 10 punktowej skali magazynu uzyskała 7,42 punktu, co dało jej znaczną przewagę nad drugą w kolejności firmą, z wynikiem 6,98 punktu. Osiągnięty przez UPS rezultat był również najwyższym, jaki uzyskała jakakolwiek firma z lotniczego, kolejowego, ciężarowego czy logistycznego segmentu rynku.
Przewoźnik zdominował inne badane marki z branży kurierskiej. Z dziewięciu ocenianych kategorii, firma UPS uzyskała pierwsze miejsce, aż w ośmiu z nich. UPS został liderem w segmentach: innowacyjności, wykorzystania zasobów korporacyjnych, odpowiedzialności społecznej, jakości zarządzania, solidności finansowej, inwestycji długoterminowych, jakości produktów i usług oraz globalnej konkurencyjności.
Firma UPS, która zbudowała jedną z najbardziej znanych na świecie marek, działa w ponad 220 krajach i terytoriach na całym świecie, rozwijając swoją rolę w handlu międzynarodowym. UPS zajęło pierwsze miejsce w 26 z 30 przeprowadzonych badań magazynu FORTUNE. Pełny ranking najbardziej podziwianych amerykańskich firm został opublikowany w marcowym wydaniu magazynu FORTUNE (21.03). Przy opracowywaniu listy redakcja FORTUNE współpracowała z firmą konsultingową Hay Group, ankietując członków rad nadzorczych, dyrektorów i analityków.
UPS jest globalnym liderem w dziedzinie logistyki, oferującym szeroki asortyment rozwiązań, w tym przewóz przesyłek i towarów, obsługę handlu międzynarodowego oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii, umożliwiając bardziej wydajne zarządzanie w świecie biznesu. UPS, z centralą w Atlancie (USA), prowadzi działalność w ponad 220 krajach i terytoriach na całym świecie. Więcej informacji o firmie znaleźć można na stronie UPS.com, zaś korporacyjny blog znaleźć można na stronie blog.ups.com. Aktualne informacje o UPS odnaleźć można pod adresem pressroom.ups.com.
(źr. UPS)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.