Dodaj ogłoszenie o pracy


IV edycja Akademickiego Turnieju TransEdu startuje 2 grudnia

Jednym z wyzwań stawianych branży TSL jest ocena absolwentów logistyki, jako kandydatów do pracy. Jest to o tyle trudne, że mamy obecnie na rynku kilkadziesiąt tysięcy studentów i uczniów logistyki i niezaprzeczalnie nie każdy absolwent odnajdzie się tak dynamicznym środowisku. System Trans.eu w 2012 roku rozpoczął współpracę z uczelniami, by zbliżyć te oba środowiska. 2 grudnia nastąpi weryfikacja wiedzy i umiejętności adeptów popularnego kierunku.

Jesteśmy dostawcami oprogramowania, więc nie przedstawiamy się jako eksperci z zakresu logistyki. Nie „sprzedajemy” nawet marketingowych opowieści o nas samych. Pytamy naszych klientów jakich pracowników poszukują i z tym założeniem prowadzimy dialog ze studentami - mówi Bogumił Paszkiewicz, manager projektu. W tym celu powstała też gra TransEdu, opierająca się na działaniu systemu Trans.eu. Na turniej składa się właśnie rozgrywka w systemie Trans oraz test wiedzy, z zakresu TSL. Najlepszym będziemy oferować m.in. płatne staże w firmach, z którymi program TransEdu współpracuje. Z radością zaprosimy kolejne przedsiębiorstwa transportowe z kraju, chcące przyjąć na staż naszych studentów, by Ci, oprócz znajomości systemu Trans czy wiedzy o branży TSL, nabrali doświadczenia na prawdziwym polu walki. Chętnych zapraszamy do kontaktu- kontynuuje manager.  
W pierwszym etapie gry, studenci wcielą się w rolę managerów, mających zapewnić swojej flocie pojazdów jak najlepszą stawkę za fracht, zwracając uwagę na popularne kierunki i sprawdzonych kontrahentów. Zdając sobie sprawę z faktu, że gra nie może być wyznacznikiem wiedzy i umiejętności wymaganych w TSL, organizatorzy turnieju, w kooperacji z firmami, instytucjami i szkołami, przygotowali test wiedzy, zawierający także pytania sprawdzające znajomość języka angielskiego.

Od 2 do 5 grudnia potrwają gry, podzielone na województwa. Przystąpić do niej może absolutnie każdy student logistyki, który choćby w domu, ściągnie aplikacje dostępną na stronie www.edu.trans.eu i zarejestruje się podając swoje imię i nazwisko, a w polu nazwa firmy szkołę do której uczęszcza. Następnie w dniu przeznaczonym dla danego województwa należy wpisać hasło dostępu do grupy, które zostanie opublikowane ww. stronie. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, pieniężne, certyfikaty oraz oferty staży.

Terminy rozgrywek:

02.12 Dla szkół i studentów z województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego. Godzina 11:30- 12:30 lub 16:00- 17:00
03.12 Dla szkół i studentów z województw: lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko- pomorskiego, podkarpackiego, opolskiego oraz mazowieckiego. Godzina 11:30- 12:30 lub 16:00- 17:00
04.12 Dla szkół i studentów z województw: dolnośląskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, małopolskiego oraz lubelskiego. Godzina 11:30- 12:30 lub 16:00-17:00
05.12 Grupa otwarta dla wszystkich województw. Godzina 11:30- 12:30 lub 16:00-17:00

Test wiedzy zostanie udostępniony 5 grudnia w okolicach godzin południowych. Aby rozwiązać test należy podać TransID otrzymany podczas rejestracji do TransEdu oraz hasło.

Więcej informacji: www.edu.trans.eu oraz na www.facebook.com/trans.edu.Polska

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.