Dodaj ogłoszenie o pracy


Praca w logistyce Warszawa, woj. mazowieckie

Warszawa jak i cały region mazowiecki to największe centrum logistyczne Polski. To właśnie w podwarszawskim Mszczonowie, Teresinie znajdują się największe parki magazynowe, które oferują pracę w logistyce w różnych zawodach. Dostępna praktycznie zawsze jest praca dla spedytora w mazowieckim, praca dla magazyniera, praca dla dyspozytora, praca dla logistyka, generalnie w Warszawie i w województwie mazowieckim nie brakuje pracy w transporcie i szeroko pojętej branży TSL.

 

Potwierdzają to również urzędy pracy. Zapytany przez Pracujwlogistyce.pl warszawski urząd pracy, potwierdził, że branża logistyczna jest największym pracodawcą w województwie mazowieckim. Nie brakuje pracy dla spedytora, dla kierowcy międzynarodowego, a także dla nowego zawodu jakim kupiec usług transportowych. Młodzi ludzie z wykształceniem po kierunkach związanych z logistyką nie zasilają szeregów bezrobotnych. Praktycznie praca w takich zawodach jak spedytor, czy magazynier, albo pracownik terminala logistycznego czeka na nich od ręki. Oczywiście należy wziąć pod uwagę, że nie każdy nadaje się do pracy w branży TSL i w spedycji. Trzeba mieć odpowiednie predyspozycje (patrz ABC zawodów TSL:.....) i umiejętności. Podstawą pracy w logistyce i pracy w spedycji jest znajomość języków obcych oraz umiejętności interpersonalne jak dobra komunikatywność czy odporność na stres. Praca w spedycji, transporcie i w logistyce to praca dla wytrwałych i ludzi lubiących wyzwania oraz ciągły ruch. Spedycja i transport to trudny obszar działalności, w którym ciągle zachodzą zmiany. Z drugiej strony daje ogromną satysfakcję z wykonywanego zawodu, jak mało w której branży. Region województwa mazowieckiego i Warszawy daje szerokie możliwości rozwoju zawodowego i pracy w branży TSL. Tutaj skupiają się największe firmy logistyczne, spedycyjne i transportowe. Tutaj znajdziemy też przekrój wszystkich zawodów całej palety działalności branży TSL, począwszy od spedytora, kupca usług transportowych w spedycji lotniczej, spedycji, morskiej, spedycji drogowej, spedycji kolejowej, dystrybucji i logistyki, magazynierów, operatorów wózków widłowych, specjalistów ds. sprzedaży, handlowców, aż po zawody z tzw. support-u (marketing, PR, HR, finanse, itp). Jednakże najpopularniejszym jest zawód spedytora i praca w logistyce oraz agencji celnej. Praca ta to duże wyzwanie, ale też i satysfakcja. Pracy tej ciągle przybywa ze względu na rozwój usług spedycyjno - transportowych i ciągły rozwój powierzchni magazynowych. To w województwie mazowieckim znajdziemy największe huby, najnowocześniejsze magazyny oraz parki logistyczne.


Toteż prognozy dla rynku pracy w logistyce są też bardzo dobre. A jeśli ktoś już raz trafi do tej branży nie zechce jej zmieniać na inną, bo branża TSL i praca w spedycji, praca w logistyce daje tyle emocji jak żadna inna praca w innej branży. Tutaj nie ma czasu na nudę. Tutaj nie ma czasu na brak profesjonalizmu, albo się wykonuje pracę spedytora dobrze albo nie wykonuje się jej wcale.
Wystarczy spojrzeć na ogłoszenia o pracy w spedycji i pracy w logistyce, a z pewnością każdy mógłby znaleźć tam miejsce dla siebie. Bez obaw, to jest miejsce dla każdego, jeśli posiada się pasję do pracy w ciągłym ruchu.
(Opr. PwL.pl)

 

Sprawdź oferty pracy dla spedytora i pracy w logistyce w Warszawie i w woj. mazowieckim:

oferty pracy na Mazowszu

zobacz wszystkie oferty pracy: www.pracujwlogistyce.pl/oferty

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.